Niebezpieczny upadek na Majorka

Awaria autobusu MZK doprowadziła do upadku dwóch osób jadących motocyklem ulicą Strzelecką w Ostrowie Wlkp. W autobusie awarii uległ przewód od jednego z płynów eksploatacyjnych0. Wyciek nastąpił głównie na dojeździe do ronda przy skrzyżowaniu ulic Strzelecka, Paderewskiego, ks. Majorka. Niczego nieświadome osoby podróżujące motocyklem, najechały na wyciekły płyn, wpadli w poślizg i przewrócili się. Doznali tylko otarć naskórka i odmówili dalszej pomocy ambulatoryjnej.

Kierowca MZK zorientował się dopiero na ulicy Paderewskiego, gdzie zatrzymał się na przystanku. Tam też skierowano straż pożarną, która zneutralizowała pozostałą śliskość. Z uwagi na to, że było to zdarzenie losowe, nikt nie poniósł odpowiedzialności.

Fotorelacja autorstwa Marcina i Krystiana…

CZYTAJ  Wyłączą ciepłą wodę na tych ulicach

10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
xxxxx
9 lat temu

Jak sie nie myle osoba pracuje w miejscowym markecie hmmm

max
9 lat temu

MEFIS66 – i zapewne jednocześnie nie wyobrażasz sobie żeby wymiana taboru poniosła za sobą podwyżki cen bletów co?

Mefis66
9 lat temu

to akurat rzeczywiscie wypadek losowy bo widac ze dosyc nowy autobus. Ale widzicie jakimi trupami czasmi musimy podrozowac w naszej komunikacji? Czy Prezydent miasta i prezes mzk. Jezdze czasto o 10.30 nr 13 zielonego rynku na strzelecka. masakra jakie zlomy. A jak oceniaja to pozostali pasazerowie. (mam na mysli stare autobusy nie te nowe bo do nich nic nie mam jest rewelacja)

Karol3414
9 lat temu

Tak dla ogólnego wykształcenia. Jakie mają hamulce autobusy?

gr
odpowiada  Karol3414
9 lat temu

Pneumatyczne. Jak zresztą wszystkie ciężarówki, pociągi itp. duże pojazdy.

Maciej
odpowiada  gr
9 lat temu

Celowo napisałem większość , nie wszystkie ciężarówki tak mają. Taki np. Star ma układ mieszany, pneumatyczno-hydrauliczny. Tramwaj to duży pojazd, czy ma hamulce pneumatyczne ?

Maciej
odpowiada  Karol3414
9 lat temu

Autobusy i większość aut ciężarowych mają hamulce sterowane pneumatycznie.

Karol3414
odpowiada  Maciej
9 lat temu

Faktycznie, przecież stąd to częste psss. Dzięki.

Maciej
9 lat temu

W związku z poprawieniem informacji w artykule proszę uważać mój komentarz za nieaktualny.

heh
9 lat temu

jadąc motocyklem należy takie rzeczy wziąć pod uwagę. wiele pułapek czyha na motocyklistów. dla niedoświadczonych polecam lekturę „motocyklista doskonały” która to wyjaśnia pewne kwestie i pomaga początkującym motocyklistom, jak również tym którym wydaje się że coś umieją „rozwinąć skrzydełka”. kierowcy osobówek również wiele z tej lektury wyniosą, będą to z pewnością świetnie zainwestowane pieniądze

10
0
Napisz co o tym sądziszx