Niebezpieczny upadek na Majorka

Udostępnij
Tweet

Awaria autobusu MZK doprowadziła do upadku dwóch osób jadących motocyklem ulicą Strzelecką w Ostrowie Wlkp. W autobusie awarii uległ przewód od jednego z płynów eksploatacyjnych0. Wyciek nastąpił głównie na dojeździe do ronda przy skrzyżowaniu ulic Strzelecka, Paderewskiego, ks. Majorka. Niczego nieświadome osoby podróżujące motocyklem, najechały na wyciekły płyn, wpadli w poślizg i przewrócili się. Doznali tylko otarć naskórka i odmówili dalszej pomocy ambulatoryjnej.

Kierowca MZK zorientował się dopiero na ulicy Paderewskiego, gdzie zatrzymał się na przystanku. Tam też skierowano straż pożarną, która zneutralizowała pozostałą śliskość. Z uwagi na to, że było to zdarzenie losowe, nikt nie poniósł odpowiedzialności.

Fotorelacja autorstwa Marcina i Krystiana…

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
xxxxx
10 lat temu

Jak sie nie myle osoba pracuje w miejscowym markecie hmmm

max
10 lat temu

MEFIS66 – i zapewne jednocześnie nie wyobrażasz sobie żeby wymiana taboru poniosła za sobą podwyżki cen bletów co?

Mefis66
10 lat temu

to akurat rzeczywiscie wypadek losowy bo widac ze dosyc nowy autobus. Ale widzicie jakimi trupami czasmi musimy podrozowac w naszej komunikacji? Czy Prezydent miasta i prezes mzk. Jezdze czasto o 10.30 nr 13 zielonego rynku na strzelecka. masakra jakie zlomy. A jak oceniaja to pozostali pasazerowie. (mam na mysli stare autobusy nie te nowe bo do nich nic nie mam jest rewelacja)

Karol3414
10 lat temu

Tak dla ogólnego wykształcenia. Jakie mają hamulce autobusy?

gr
odpowiada  Karol3414
10 lat temu

Pneumatyczne. Jak zresztą wszystkie ciężarówki, pociągi itp. duże pojazdy.

Maciej
odpowiada  gr
10 lat temu

Celowo napisałem większość , nie wszystkie ciężarówki tak mają. Taki np. Star ma układ mieszany, pneumatyczno-hydrauliczny. Tramwaj to duży pojazd, czy ma hamulce pneumatyczne ?

Maciej
odpowiada  Karol3414
10 lat temu

Autobusy i większość aut ciężarowych mają hamulce sterowane pneumatycznie.

Karol3414
odpowiada  Maciej
10 lat temu

Faktycznie, przecież stąd to częste psss. Dzięki.

Maciej
10 lat temu

W związku z poprawieniem informacji w artykule proszę uważać mój komentarz za nieaktualny.

heh
10 lat temu

jadąc motocyklem należy takie rzeczy wziąć pod uwagę. wiele pułapek czyha na motocyklistów. dla niedoświadczonych polecam lekturę „motocyklista doskonały” która to wyjaśnia pewne kwestie i pomaga początkującym motocyklistom, jak również tym którym wydaje się że coś umieją „rozwinąć skrzydełka”. kierowcy osobówek również wiele z tej lektury wyniosą, będą to z pewnością świetnie zainwestowane pieniądze

10
0
Napisz co o tym sądziszx