Uważajcie! Znowu kradną na cwaniaka

Udostępnij
Tweet

Prawie 4 tysiące złotych padło łupem przestępców, którzy oszukali mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego. Niestety ponownie dał znać o sobie brak zdrowego rozsądku i lekkomyślność. Mamy przedświąteczny okres, dlatego pamiętajmy, że oszuści stają się bardziej aktywni i posuwają się do coraz bardziej wymyślniejszych sposobów na wprowadzenie nas w błąd.

O działaniach oszustów wprowadzających nas w błąd i sposobach ich działania, Policja ciągle przypomina i informuje. Niestety niektórzy tracą czujność, co skrzętnie wykorzystują przestępcy wzbogacając się naszym kosztem.

Takie właśnie zdarzenie spotkało we wtorek jednego z mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Pokrzywdzony wypłacił wcześniej z banku gotówkę i kiedy wsiadał do samochodu, podszedł do niego nieznany mężczyzna. Stwierdził, że właśnie znalazł przy samochodzie pieniądze, które nie są jego własnością. Pokrzywdzony odparł, że nie są to też jego pieniądze, ale dał się namówić na przeliczenie znalezionych banknotów.

Wtedy zjawił się inny mężczyzna twierdząc, że są to jego pieniądze i zażądał ich zwrotu i ponownego przeliczenia. Pokrzywdzony wyciągnął wówczas i pokazał, że ma tylko swoje pieniądze, które wypłacił w banku. Na dowód tego chciał okazać potwierdzenie wypłaty. Tą chwilę jego nieuwagi wykorzystali mężczyźni kradnąc prawie 4 tysiące złotych. Pokrzywdzony mężczyzna, kiedy zorientował się, że został oszukany było już za późno. Mężczyźni zdołali uciec.

W razie takiego zdarzenie absolutnie nie wolno pokazywać i informować nieznanych osób o posiadanych przy sobie pieniądzach. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy oddalać się z takimi ludźmi w miejsca mało uczęszczane. Osoby takie należy poinformować, że powiadamiamy policję. Jeśli są to uczciwe osoby na pewno zaczekają na przyjazd patrolu.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Sceptyczny
10 lat temu

*Uczciwe osoby nie kradną.

1
0
Napisz co o tym sądziszx