Czym się kończy „alkoholowa przyjaźń”

Udostępnij
Tweet

W miniony weekend na drogach powiatu ostrowskiego policjanci zatrzymali 9 nietrzeźwych kierowców. Dwóch z nich było sprawcami kolizji drogowych. Niestety, pomimo naszych apeli i tragicznych doniesień z kraju, wciąż na naszych drogach jeżdżą pijani kierowcy.

Ostrowscy policjanci podczas weekendowej służby zatrzymali dziewięciu kierujących, którzy mając za nic nie tylko zagrożenie karą, ale także ludzkie życie i zdrowie, zdecydowali się wsiąść za kierownicę po pijanemu. W praktyce niemal każdego dnia policjanci zatrzymują podczas służby nietrzeźwych kierowców. Weekend to jednak czas wolny, sprzyjający zabawie i spotkaniom towarzyskim, które nierzadko kończą się społecznym przyzwoleniem na kierowanie pod wpływem alkoholu.

Niebezpieczną sytuację na drodze w Raszkowie spowodował 44-letni motocyklista. Kierowca Yamahy stracił panowanie nad motocyklem i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyznę znaleźli pobliscy mieszkańcy. Z urazem kręgosłupa trafił do szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Takim samym wynikiem może się „pochwalić” 64-letni kierowca renaulta, którego w Topoli Wielkiej zatrzymali policjanci z komisariatu w Odolanowie.

W Nowych Skalmierzycach wpadł kierowca opla astry. 23-latek kierował mając ponad 1 promil alkoholu. Uszkodzeniem ogrodzenia, a zarazem swojego samochodu, zakończyła się jazda „na podwójnym gazie” 31-letniego mężczyzny. Kierowca clio, zatrzymany do kontroli  w Ostrowie Wielkopolskim, miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący fordem 57-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Żeromskiego w Ostrowie Wielkopolskim, miał ponad 2 promile alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grożą 2 lata więzienia i utrata prawa jazdy.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Festiwal rockowy w Ostrowie
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx