Okradł kolekturę lotto

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy ustalili i zatrzymali sprawcę włamania do jednej z kolektur Lotto. Zatrzymany mężczyzna włamywał się tam dwukrotnie, kradnąc za każdym razem papierosy oraz pieniądze. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.

Włamania do kolektury Lotto w Ostrowie Wielkopolskim miały miejsce w miniony weekend. Pierwsze z nich właściciel ujawnił w sobotę. Włamywacz skradł wówczas kilkadziesiąt paczek papierosów.  Kolejne włamanie miało miejsce z niedzieli na poniedziałek. Złodziej ponownie zabrał papierosy oraz pieniądze. W sumie, swoim przestępczym działaniem, spowodował straty na kwotę ponad 2,5 tysiąca złotych.

Ostrowscy kryminalni, którzy zajęli się sprawą włamań, przyjęli założenie, że obydwa zdarzenia łączy ten sam sprawca. Świadczył o tym sposób działania oraz zabezpieczone ślady. Włamywacz nie cieszył się długo wolnością. Już po kilkunastu godzinach został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

29-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego usłyszał wczoraj dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Mężczyzna był już notowany za tego typu przestępstwa. Policjantom wyjaśniał, że interesowały go tylko pieniądze, dlatego papierosy sprzedał przypadkowym osobom. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nowy sekretarz Urzędu Miejskiego
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx