Szczegóły nalotu na agencje towarzyskie

Wielkopolska policja przeprowadziła akcję wymierzoną w grupę przestępczą zajmującą się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu. Rozbita została szajka prowadząca 9 klubów nocnych i agencji towarzyskich. Do aresztu trafiło 7 mężczyzn i kobieta. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Do zatrzymań doszło we wtorek 1 kwietnia br. Policjanci wkroczyli jednocześnie do kilkunastu lokali i mieszkań w Kaliszu, Lesznie i Ostrowie Wielkopolskim. Zatrzymali kierującego grupą przestępczą, 6 mężczyzn i kobietę. W sumie za kraty trafiło 8 osób w wieku od 24 do 39 lat. Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto zadecydował o ich aresztowaniu na 3 miesiące.

Wtorkowa akcja to jedna z większych realizacji prowadzonych przez wielkopolskich policjantów. Wzięło w niej udział ponad 100 funkcjonariuszy. Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji, kryminalni i śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz innych jednostek, Oddziały Prewencji z Poznania oraz przewodnicy psów tropiących.

Celem były kluby nocne i agencje towarzyskie ulokowane w mieszkaniach. Działania objęły 9 takich lokali. Policjanci wkroczyli także do mieszkań podejrzanych. W sumie śledczy wkroczyli do 17 miejsc jednocześnie. Zatrzymano 7 mężczyzn i kobietę, będących członkami zorganizowanej grupy przestępczej. Wśród zatrzymanych był też kierujący szajką. Przesłuchane zostały także kobiety pracujące w tych miejscach oraz ich klienci.

W trakcie przeszukań policjanci wykorzystali psy przeszkolone do poszukiwania narkotyków. W jednym z lokali na terenie Leszna policyjny pies odkrył blisko 180 gramów konopi indyjskich, ponad 17 gramów amfetaminy w proszku, amfetaminę w postaci 150 tabletek oraz ponad 80 tabletek zawierających inne środki odurzające. Kobieta, w której domu były te substancje usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

Przeprowadzona akcja to wynik śledztwa prowadzonego przez Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Nadzorujący śledztwo prokurator przedstawił jednemu z mężczyzn zarzut kierowania grupą przestępczą oraz czerpania korzyści z cudzego nierządu, pozostali usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpania korzyści z cudzego nierządu, dodatkowo kobiecie przedstawił zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

CZYTAJ  Zderzenie 2 aut i autobusu (ZDJĘCIA)

W piątek 4 kwietnia odbyło się ostatnie z posiedzeń Sądu Rejonowego Poznań Stare Miasto, który zdecydował o aresztowaniu wszystkich 8 osób na okres 3 miesięcy. Kierującemu grupą oraz kobiecie grozi do 10 lat więzienia. Pozostali mogą spędzić w więzieniu do 7,5 roku.

Materiał wideo policji:

Ostrow24.tv informowało o akcji jako pierwsze:

https://www.ostrow24.tv/film/8340-policjanci-przyjechali-do-klubow-nocnych.html

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
1
0
Napisz co o tym sądziszx