Potrącenie rowerzysty na pasach

Rowerzysta i przejście dla pieszych to dość niebezpieczne powiązanie. Nierzadko dochodzi do sytuacji gdzie cyklista wjeżdża na pasy i zaskakuje kierowcę samochodu. To pokazuje, że kierowcy aut powinni być nadzwyczaj wyczuleni w okolicach tych miejsc, ale i rowerzyści powinni upewnić się, że kierowca auta ich dostrzegł i zwalnia. Czwartkowa historia dotyczy jednak trochę innego zdarzenia.

Na ulicy Poznańskiej w Ostrowie Wlkp. znajduje się przejście, na którym dochodziło już do kilku potrąceń. Dobrze oznakowane przejście dla pieszych daje złudne poczucie bezpieczeństwa. Przekonał się o tym 76-letni mężczyzna, który przed godziną 10:00 przeprowadzał rower przez przejście dla pieszych. Jadący Hondą Civic 45-letni mężczyzna nie dostrzegł go w porę. Jak sam o sobie mówił chwilę po zdarzeniu, jest zawodowym kierowcą i nadzwyczaj ostrożnie jeździ ulicami miast. Pieszego z rowerem potrącił prawym narożnikiem auta. Na szybie pozostał wyraźny ślad po uderzeniu głową.Kierowca auta dodał, że rowerzysta spojrzał tylko w prawo, a w lewo już nie.

76-latek został przewieziony do szpitala. Był przytomny, ale miał ogólne potłuczenia. Dopiero badanie tomografem komputerowym może wykluczyć groźniejsze dla zdrowia i życia obrażenia. Kierowca Hondy był trzeźwy.

DSC_0327

 

DSC_0328

 

DSC_0329

 

DSC_0330

 

DSC_0331

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zmiana burmistrza w Odolanowie
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
sdsda
9 lat temu

jakie zaskakuje?tępak kierowca MA BYĆ PEWIEN ŻE NA PASACH ZAWSZE KTOŚ MOZE SIĘ PJAWIĆ

oczywiście jestem przeciwko przebiegajacym albo debilom z 40 km/h na rowerze

ale kierowcy to święte krowy – wiem bo nie jeden stracił żeby

heh
odpowiada  sdsda
9 lat temu

cierp ciało coś chciało. nie było tutaj znaku przejazd dla rowerzystów więc rower się przeprowadza

heh, czytaj uważnie przeprowadzał a nie jechał /chociaż ja w to wątpię/
odpowiada  heh
7 lat temu

dzidek

3
0
Napisz co o tym sądziszx