Z ulicy Długiej znikną płyty

Od ponad miesiąca trwają prace związane z przebudowa wiaduktu na ul. Brzozowej w Ostrowie Wielkopolskim. Rozpoczęła się także budowa kanalizacji deszczowej w ulicy Długiej. Na całość tych prac miasto pozyskało z końcówek środków unijnych bezzwrotna dotację w wysokości 80% dofinansowania.

11,5 miliona złotych – to kwotą z programu unijnego WRPO, jaką samorząd miasta pozyskał na zadanie pt: Przebudowa ulic Brzozowej, Siewnej i Długiej wraz z wiaduktem”.

– Projekt wniosku na te przebudowę przygotowywaliśmy od 2011 roku, wcześniej w unijnym programie na drogi w Wielkopolsce i nie było takich środków. Okazało się dopiero w 2013 roku, że w tzw. końcówek unijnych możemy otrzymać najwyższe w historii miasta dofinansowanie na przebudowę tych trzech ulic wraz z budową dwóch sygnalizacji świetlnych i modernizacja wiaduktu. Po przebudowie będą mogły tędy jeździć i autobusy i karetki – teraz jest to niemożliwe – mówi Jarosław Urbaniak, Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Do końca lipca potrwa przebudowa ulicy Długiej od torów do ul. Zębcowskiej. Projekt przewiduje budowę kanalizacji deszczowej, wykonanie ścieżki rowerowej, chodnika oraz zjazdów i położenie nowej nawierzchni.

Docelowo na skrzyżowaniu ulic Długa i Zębcowska będzie zamontowana sygnalizacja świetlna. Wiadukt na ul. Brzozowej ma być przebudowany do 25 września 2014 r.

CZYTAJ  Urodziny najstarszej mieszkanki powiatu

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx