Oferował na aukcjach darmowe przedmioty. Oszukiwał

42 zarzuty oszustw internetowych, postawili 24-letniemu mężczyźnie, policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą ostrowskiej komendy. Za popełnienie tych przestępstw może mu grozić nawet do 8 lat więzienia.

Mężczyzna swoją przestępczą działalność prowadził od kwietnia do maja ubiegłego roku. Na jednym z aukcyjnych portali internetowych wystawiał różnego rodzaju przedmioty m.in. zabawki dla dzieci, ubrania czy też gry na konsole . Jego oferta polegała na oddaniu tych przedmiotów za darmo, należało tylko zapłacić za ich przesyłkę od 30 do 50 złotych.

Na ślad oszusta wpadli ostrowscy policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą. Zebrane w tej sprawie informacje doprowadziły do zatrzymania 24-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego. W dalszym postępowaniu policjanci ustalili, że mężczyzna oszukał w ten sposób 42 osoby na terenie całego kraju.

Na konto internetowego oszusta wpłynęło w tym okresie ponad 1600 złotych. Żaden z pokrzywdzonych nie otrzymał zamówionego towaru i jak zwykle w takich przypadkach bywa, kontakt ze sprzedającym nagle się urywał. Policjanci ustalili, że mężczyzna posługiwał się kilkoma różnymi nazwiskami.

Zatrzymany 24-latek usłyszał w sumie 42 zarzuty oszustw, polegających na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Przestępstwa te zagrożone są karą do 8 lat więzienia.

laptop

CZYTAJ  Rolnicy spod Ostrowa w gronie najlepszych w Wielkopolsce

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx