Młode bohaterki uratowały niedoszłego samobójcę

Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim nadkom. Zbigniew Raczak, spotkał się dzisiaj z Weroniką i Darią, które w dniu 4 marca tego roku wykazały się obywatelską postawą ratując mężczyznę, próbującego odebrać sobie życie. W spotkaniu uczestniczył również Starosta Ostrowski Paweł Rajski i Przewodnicząca Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Ewa Mielczarek.

Dzisiaj w siedzibie ostrowskiej komendy, odbyło się uroczyste spotkanie z dwójką bohaterskich dziewcząt, które uratowały mężczyznę próbującego odebrać sobie życie. Przypomnijmy wydarzenia z 4 marca tego roku. Ostrów Wielkopolski, Aleje Solidarności około godz. 16:10.

17-letnia Daria i 15-letnia Weronika zwróciły uwagę na stojącego w pobliskim zagajniku mężczyznę. Z przerażeniem zauważyły, że mężczyzna zakłada sobie na szyję pętlę, przerzucając jednocześnie przez gałąź pasek. Dziewczyny zareagowały błyskawicznie. Bez wahania podbiegły do mężczyzny i pomimo oporów z jego strony, uniemożliwiły mu próbę samobójczą, zabierając pasek. Dziewczyny natychmiast powiadomiły policję. Zdesperowany mężczyzna zaczął pośpiesznie oddalać się, wtedy 15-latka poszła za nim. Przybyli na miejsce policjanci z pomocą drugiej dziewczyny, szybko odnaleźli jej koleżankę i mężczyznę.

Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim nadkom. Zbigniew Raczak, gratulował dzisiaj Weronice i Darii wzorowej postawy. W skierowanych do nich słowach podkreślił, że pomimo młodego wieku, wykazały się nie tylko odwagą, ale również dojrzałością. Przede wszystkim nie pozostały obojętne na zaistniałą sytuację i bezzwłocznie udzieliły pomocy. Dziewczęta zrobiły to, czego niejednokrotnie nie zrobiłaby dorosły człowiek.

Gratulacje odebrały także obecne na spotkaniu matki bohaterskich dziewcząt. Komendant dziękował za trud włożony w wychowanie córek i przekazane im wartości. Życzył wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów, spełnienia życiowych planów i wszelkiej pomyślności.

Słowa uznania za obywatelską postawę, zasługującą na szacunek i wzór do naśladowania, przekazał Weronice i Darii oraz ich rodzicom Starosta Ostrowski Paweł Rajski, a także Przewodnicząca Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Ewa Mielczarek.

CZYTAJ  Beata Klimek ripostuje konkurencję polityczną w sprawie cen za ciepło

Z rąk Komendanta Raczaka oraz zaproszonych gości, Weronika i Daria otrzymały drobne upominki, a rodzice kwiaty i listy gratulacyjne.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx