Patryk Frąszczak Mistrzem Polski

Udostępnij
Tweet

Na Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów w formule low-kick, które odbyły się w dniach 14-16 marca 2014 w Bełchatowie. Patryk Frąszczak wygrał kolejno cztery bardzo trudne i wyrównane pojedynki w kategorii -60kg.

W pierwszym pojedynku walczył z Kacperem Durkiewiczem (Fight Vclub Zielona Góra), pojedynek ćwierćfinałowy to walka z Marcinem Kalińskim (Palestra Warszawa), w półfinale spotkał się z Radosławem Jeleniewiczem (Legion Głogów), a finał to pojedynek z Sebastianem Boniukiem (Alien Kick Łódź). Patryk jest zawodnikiem z wielką pasją do sportów walki, psychika i predyspozycje psychomotoryczne pozwolą być Mu zawodnikiem najwyższej klasy. Sposób w jaki walczy i samo podejście mentalne do walki z bardzo dobrymi przeciwnikami pokazuje że nie straszni Mu zawodnicy z „nazwiskami” – On po prostu wchodzi do ringu po WYGRANĄ!

Sukces Patryka jest również sukcesem trenerskim Michała Grzesiaka, to u niego Patryk trenuje na co dzień w Ostrowie Wielkopolskim. Bardzo dobrze na tych mistrzostwach zaprezentował się Miłosz Fluder, który startował w kategorii -71kg. Miłosz wygrał w pierwszym pojedynku z Adamem Studnierkiem (Alien Łódź) , był to kolejny pojedynek który Miłosz wygrał z ubiegłorocznym pogromcą. Miłosz w 2013 roku przegrał bardzo wyraźnie z Adamem na finale MP w Full-Contac’cie, teraz nie dał najmniejszych szans zawodnikowi Aliena Łódź i zasłużenie się zrewanżował.

W kolejnym pojedynku przegrał na punkty po bardzo dobrym pojedynku z późniejszym wice mistrzem kraju Przemysławem Witkowskim (Paco Team Katowice). Na duże słowa uznania zasługuje również Marcin Frąszczak, który walczył w kategorii -67kg. Marcin wygrał pierwszy pojedynek z Cyprianem Brzeżnaikiem (Oświęcimski Klub Karate i Dalekowschodnich Sport), w tym pojedynku nabawił się kontuzji stawu skokowego po jednym z kopnięć, jednak z kolejnej walki nie zrezygnował i wyszedł do Bartosza Zająca (Halny Nowy Sącz), by zmierzyć się o półfinał.

Niestety po dwóch wyrównanych i ze wskazaniem na Marcina rundach musieliśmy pojedynek przerwać. Kontuzja się pogłębiła na tyle że uniemożliwiła Marcinowi stąpania lewą nogą, więc o kontynuowaniu walki nie było mowy. Swoje szlify w kategorii seniorów przechodzi Robert Szymański, swój pojedynek z Adamem Piastowskim (KS FUX Zabrze), nie będzie zaliczał na pewno do udanych i dobrych.

Robert równorzędną walkę zaczął podejmować w drugiej części pojedynku, to niestety nie wystarczy na wygrywanie wśród seniorów, którzy nie odpuszczają nawet na moment pojedynku. Jednak ciągle wyciągamy wnioski i będziemy pracowali nad poprawieniem skuteczności technik Roberta i przebiegu walki. Wśród seniorów walczył także Michał Grzesiak, który w pierwszym pojedynku spotkał się z najlepszym obecnie w kraju w tej kategorii wagowej (-86kg) Dawidem Kasperskim (Puncher Wrocław), który obronił później tytuł mistrza kraju.

Michał stoczył bardzo dobry pojedynek, zbrakło tak naprawdę więcej wiary w siebie i zdecydowania. Być może nazwisko zrobiło na Michale wrażenie, jednak po walce uświadomił sobie że jest w stanie nawiązać równorzędną walkę z najlepszymi i tylko kwestią czasu jest pokonywanie top’owych zawodników i być na czele rankingu wagi -86kg.

Już w najbliższy weekend 21-23.03.2014 Center-Team Odolanów reprezentować będą Norbert Joks, Jakub Jasiński i Dawid Barczak w mistrzostwach polski kadetów w kick-light, które odbędą się w Dobrzejewicach (k/Torunia), postaramy się utrzymać passę medalową;-)

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx