Kolejna siłownia zewnętrzna. W tym roku postawią jeszcze dwie

Kolejna siłownia zewnętrzna – przy ulicy Iłłakowiczówny w Ostrowie Wielkopolskim – otwarta. W budżecie na 2014 rok zaplanowano kupno i montaż urządzeń w dwóch miejscach, na ul. Iłłakowiczówny i przy ul. Głowackiego. Otwarcie siłowni odbyło się w piątek 21 marca 2014 roku.

Urządzenia siłowni zewnętrznej służą do ćwiczeń całego ciała: nóg, ramion, brzucha i pleców. Podzielone są również na grupy służące do treningu siłowego, poprawiające koordynację, krążenie krwi i masujące.

– Podstawową zaletą siłowni zewnętrznej jest fakt dostępności dla każdego – dzieci i ich rodziców, młodzieży, osób starszych oraz osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, korzystanie z urządzeń jest bezpłatne. Urządzenia są przystosowane dla amatorów, nie dla zawodowców, jednak mogą z nich korzystać całe rodziny i do tego zachęcam. Ale już widać, że siłownie są oblegane, ostrowianie je polubili i chętnie z nich korzystają. A jak wiemy ruch to zdrowie – dodaje prezydent Ostrowa Wielkopolskiego – Siłownie cieszą się ogromnym zainteresowaniem ostrowian. Po informacji o budowie siódmej siłowni już pojawiły się propozycje mieszkańców, w których miejscach powinny stanąć kolejne urządzenia.

– Cieszymy się, że mamy siłownię zewnętrzną w naszym osiedlu, bo bardzo o to zabiegaliśmy. Najbardziej cieszą się mieszkańcy, którzy będą z niej korzystać. Siłownia powstała w miejscu, w którym zawsze spotykają się mieszańcy, jest cicho i spokojnie – mówi Stanisław Rajtajczak, przewodniczący Osiedla nr 3 „Krępa”.

Pierwsza siłownia powstała w Park 3 Maja, kolejna na ostrowskich Piaskach i w Parku Północnym. Czwarta siłownia powstała w Parku 600-lecia, kolejne przy ul. Dubiskiego i na ul. Krętej. Dwie siłownie w 2014 roku  –  przy ul. Głowackiego i Iłłakowiczówny.

CZYTAJ  Chciał sprzedać książkę. Stracił tysiące złotych

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx