Balony nad Michałkowem

Na lotnisku w Michałkowie odbyły się zawody dla dzieci balonów na ogrzane powietrze klasy FB „Mały Puchar Gordona Benetta”. Zawody zgromadziły 32 uczestników głównie ze Szkoły Podstawowej nr 7 i 11 w Ostrowie Wielkopolskim. Zawody odbyły się w niedzielę 28 marca 2009 r. na Lotnisku w Michałkowie.

Na lotnisku w Michałkowie mimo nienajlepszej pogody pojawiło się 32 zawodniczki i zawodników. W zawodach udział wzięli zawodnicy z drużyny harcerskiej „Deskat” ze Szkoły Podstawowej nr 11, z 13 Gromady Zuchów przy SP nr 11, oraz z Modelarni działającej przy Szkole Podstawowej nr 7.

Opiekunami drużyn byli: Ryszard Skowronek z SP nr 7 i Małgorzata Kranz z SP nr 11.

– Mały Puchar Gordona Bennetta to wielka nagrodą dla początkujących baloniarzy, nagrodą na dobry początek. – mówi Beata Podsadna, Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

James Gordon Bennett żył w latach1841–1918. Pracował początkowo jako dziennikarz, później był wydawcą i właścicielem „New York Herald”. Dzięki zajmowanej pozycji, fundował nagrody dla międzynarodowych regat żeglarskich, rajdów samochodowych, ustanowił także puchar przechodni dla zwycięzców międzynarodowych zawodów balonowych.

Najmłodszą uczestniczką zawodów były: Zuzanna Bogaczyk z Przedszkola nr 6 i Adrianna Mioduszewska z Przedszkola nr 14.

Wyniki – Duże Balony

1. Karol Litewka UKS Maratończyk
2. Pascal Chyba UKS Maratończyk
3. Justyna Zaradna UKS Maratończyk

Wyniki – Małe Balony

1. Adrian Bocianowski Modelarnia SP nr 7
2. Mikołaj Siedlecki SP 7
3. Sebastian Żuk SP 7

POLECANE NEWSY
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x