Krzysztof Komeda – „Tu Mieszkał”

Udostępnij
Tweet

Urszula Dudziak, Tomasz Stańko i Leszek Możdżer w „Komedzie” dla Komedy. 23 kwietnia 2009 w Kinie Komeda odbędzie się koncert „Komeda w Filharmonii”. Kilka godzin wcześniej zapoczątkowania zostanie w Ostrowie Wielkopolskim akcja bilbordowa związana z rokiem Krzysztofa Komedy. 

23 kwietnia o godz. 16.30 w Sali Kolumnowej ostrowskiego Ratusza zaplanowano konferencję prasową, która  jednocześnie będzie inauguracją 5. edycji kampanii promocyjnej ,,Tu mieszkam’’, realizowanej w tegorocznym wydaniu pod hasłem ,,Tu mieszkał’’.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną banery – witacze z wizerunkiem Krzysztofa Komedy, które pojawią się na głównych ciągach komunikacyjnych miasta.

W konferencji udział wezmą: Władze MiastaOstrowa Wielkopolskiego, artyści wykonujący muzykę Krzysztofa Komedy podczas koncertu „Komeda w Filharmonii”: Urszula Dudziak, Leszek Możdżer, Tomasz Stańko oraz Krzesimir Dębski.

Obecni będą także koledzy Krzysztofa Komedy z lat szkolnych.

– 23 kwietnia dokładnie w dniu 40. rocznicy śmierci Krzysztofa Komedy w Kinie Komeda odbędzie się koncert specjalny pod tytułem „Komeda w filharmonii”. Wystąpi Orkiestra Filharmonii Poznańskiej pod dyrekcją znakomitego Krzesimira Dębskiego, a jako soliści pojawi się czołówka polskich wykonawców. Przed ostrowska publicznością wystąpią: Urszula Dudziak, Tomasz Stańko i Leszek Możdżer. Na koncert ten zaprasza Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Radosław Torzyński. – mówi Andrzej Leraczyk, naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Pożytku Publicznego w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

Na przełomie maja i czerwca w Kinie Komeda zaplanowano kolejny koncert „Śpiewnik Komedy”-– projekt Andrzeja Jagodzińskiego, wystąpią uznani muzycy polscy instrumentaliści i wokaliści jazzowi.

Z kolei w czerwcu będzie można poznać polskiego jazzmana od jego filmowej biografii. „Muzyka filmowa Krzysztofa Komedy Trzcińskiego” pod takim hasłem odbędą się seanse filmowe w ramach DKF-u OCK w Kinie „Komeda”.

Sylwia Nowicka

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Jechał wężykiem. Wydmuchał sporo (zdjęcia z zatrzymania)
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx