Największy festyn w mieście

Udostępnij
Tweet

Tradycyjna parada młodości, koncerty mega gwiazd muzyki polskiej oraz wiele innych atrakcji. Na dwa dni podczas tegorocznych majOSTaszków ostrowski Park Miejski znów zmieni się w największy plenerowy amfiteatr w regionie, do którego  prowadzić będą  trzy ogromne bramy w kształcie jabłka. – To z założenia ma być główna impreza festynowa w mieście – mówi Radosław Torzyński, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Przygotowania do majOSTaszków rozpoczęły się już w ubiegłym roku. Dotyczy to przede wszystkim przygotowań programu młodzieży.

– Do tegorocznej edycji miejskiego święta podeszliśmy inaczej niż do tej pory. Nie zakładaliśmy z definicji, że będzie ja organizować wyłącznie Ostrowskie Centrum Kultury, ale ogłosiliśmy przetarg. Zorganizowaliśmy to po to, by być pewnym, że pieniądze wydajemy możliwie najbardziej racjonalnie – mówi Radosław Torzyński Prezydent Ostrowa.

Jak podkreśla Prezydent Miasta majOSTaszki to główna impreza o charakterze popularnym i festynowm  w mieście, to prezent dla wszystkich mieszkańców w dniu święta miasta. To także jedna z tych imprez, na których wstęp jest darmowy, a ostrowianie mogą z bliska zobaczyć największe gwiazdy estrady.

Tegoroczne majOSTaszki podzielone zostały na dwie części. Pierwsza z nich to program ,,Nasze korzenie są w przeszłości’’, który powstawał przy współpracy z Młodzieżową Radą Miasta, a zaangażowane w nim były ostrowskie przedszkola i szkoły.

Ten projekt w szkołach realizowany był od października ubiegłego roku. Uwzględniliśmy w nim priorytety MEN i Kuratora Oświaty, a przygotowywane z dużym rozmachem widowisko oparte jest na elementach z różnych okresów historycznych, które zakładają realizację wielu celów. Jedna z najważniejszych kwestii to prawa dzieci i człowieka w kontekście historycznym. Ten projekt to idealnie zobrazował. Młodzież zobaczyła, jak to wyglądało na początku XX wiek temu, a jak jest to teraz. Teraz zaprezentują to w plenerowym pokazie ostrowianom – powiedział Marek Ewiak koordynator ze strony szkół.

CZYTAJ  Jechał wężykiem. Wydmuchał sporo (zdjęcia z zatrzymania)

Ci, którzy przyjdą na ostrowski Rynek 9 maja zobaczą wielobarwne widowisko, wiernie oddane historyczne stroje gimnazjalistów i koloryt danej epoki. Obecny będzie patron miasta, a orszak św. Stanisława tradycyjnie przejdzie do Parku Miejskiego.

Rzecz, która mnie urzekła w przygotowaniach, to m. in. sytuacja, gdy młodzież ze SP nr 9 dotarła do człowieka, który w szczegółowy sposób opisał stroje gimnazjalistów. W ten sposób powstały wierne repliki, które będziemy mogli oglądać – mówi Paweł Rajski, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego.

Popołudnie i wieczory oddane zostaną do dyspozycji artystów estrady. Zaprezentują się na niej zarówno młodzi ostrowscy artyści, jak i mega gwiazdy.

– Tegoroczne wymagania postawiono bardzo wysoko. Pierwszego dnia Zobaczymy bardzo popularne i znane Żuki Oraz legendę polskiego rocka Budkę Suflera. Chcieliśmy być konsekwentni w linii muzycznej i repertuarze jaki prezentują obydwa zespoły – mówi Ewa Matecka dyrektor OCK. – W niedzielę z kolei w godzinach popołudniowych wykorzystamy możliwości rodzimej orkiestry koncertowej. Na scenie pojawi się Piotr Dymała. Gwiazdami będą zespół Zakopower z charyzmatycznym liderem oraz historia polskiej muzyki zespół Dżem. Formacja tyleż ciekawa, co bliska ostrowianom za sprawą pochodzącego z Ostrowa wokalisty Macieja Balcara.

Odbędzie się także wiele imprez towarzyszących w tym m.in. te zorganizowane w ramach 100-lecia Ostrovii. MajOSTaszki zakończy tradycyjnie festiwal sztucznych ogni.

Janusz Grzesiak

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx