Statek na cyplu na Piaskach

Udostępnij
Tweet

Przybywa atrakcji nad Zalewem Piaski – Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim. Trwa montaż statku dla najmłodszych na cyplu. Prace potrwają do połowy tygodnia. Inwestycję prowadzi spółka Miejski Zakład Zieleni.

Po zakończeniu prac cypel będzie spełniał dwie funkcje. Powoli na łatwiejsze cumowanie łódek chcemy zrobić z niego atrakcję dla dzieci. – mówi Wojciech Białas, prezes Miejskiego Zakładu Zieleni w Ostrowie Wielkopolskim.

Wał wzmacniany został bloczkami kamiennymi. W półwyspie zamontowany będzie dodatkowy system zasilania zbiornika w wodę. Dodatkowo w tym roku rozpocznie się budowa II etapu parku Przygód – powstanie Wieża Mocy wraz ze zjazdem tyrolką nad wodą. Gotowy będzie także nasyp pod zorbę.

– W maju 2009 roku postawiliśmy bar nad Zalewem. Budynek wykonany z drewna, wzorowany na styl góralski, kryty strzechą. Bar cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta, szczególnie w weekendy. Na zainteresowanych czekają parasole, huśtawki i widok na Park Linowy i plażę – dodaje W.Białas.

– 2008 rok na Piaskach pokazał, że warto prowadzić także tego typu inwestycje. Park Linowy odwiedziło kilka tysięcy osób. Ale to co powstało w minionym roku to dopiero początek inwestycji na tym terenie. Spółka MZZ ma kolejne plany. Piaski nadają się idealnie do wypoczynku i zimą i latem. Na kompleksową, natychmiastową zmianę wizerunku tego miejsca spółka nie ma wystarczających środków, ale mam nadzieję, że z roku na rok atrakcji będzie przybywać. – dodaje Radosław Torzyński, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Budowa systemu zasilania dużego zbiornika w wodę została zakończona w czerwcu 2008 roku. Inwestycja prowadzona była przez trzy lata. Dzięki tej inwestycji woda z Ołoboku systemem rur, pomp i wykorzystując studnie głębinowe przedostaje się do zalewu. Dzięki temu procesowi woda jest regularnie wymieniana, czysta, a tafla wody – mimo suszy – nie obniża się.

CZYTAJ  Osobówka wbiła się w ciężarówkę. Mężczyzna nie żyje (ZDJĘCIA)

Inwestycje prowadzi spółka Miejski Zakład Zieleni, której obiekt podlega.

Sylwia Nowicka

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx