Akcja pod dyskotekami

Udostępnij
Tweet

W nocy 13/14 czerwca na ulicach Ostrowa Wielkopolskiego przeprowadzono wzmożone działania prewencyjne, w których, oprócz ostrowskich policjantów, udział wzięli funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu i Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Celem działań było ujawnianie i zatrzymywanie sprawców przestępstw i wykroczeń popełnianych w rejonach miejscowych dyskotek. Policjanci zwracali również szczególną uwagę na młodych kierowców, wykraczających przeciwko przepisom o bezpieczeństwie i porządkowi w komunikacji. To oni bowiem są najczęstszymi sprawcami kolizji i wypadków drogowych.

W kilkugodzinnej akcji uczestniczyło ponad 20 policjantów. Wylegitymowano łącznie 49 osób, skontrolowano 21 pojazdów, represjonując sprawców dokuczliwych społecznie wykroczeń. Ponadto, na gorącym uczynku zatrzymano 5 sprawców przestępstw w tym: 3 osoby za posiadanie środków odurzających i 2 osoby za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz w stanie po użyciu środków odurzających.

Wśród zatrzymanych znalazł się również poszukiwany przez Policję przestępca.

Działania nadzorowane na miejscu przez policjantów Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu otrzymały bardzo dobrą ocenę ze strony ostrowskiej społeczności, zaskoczonej tak spokojnym przebiegiem weekendu.

 

W trosce o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa w najbliższym czasie przeprowadzone będą kolejne tego typu wzmożone działania na terenie innych powiatów.

 

dscf7739
    
dscf7745

 

dscf7770
    
dscf7738
     

dscf7769a

    
dscf7733
POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Będziecie mogli popływać przy kolorowych światłach
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx