OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Quady zagrożeniem

W środę (8 lipca) o godz. 11:00, w sali 132 Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia będzie przewodniczył spotkaniu poświęconemu problemowi obecności quadów i motocykli crossowych na terenach parków krajobrazowych oraz lasów w Wielkopolsce. W naradzie, zorganizowanej
z inicjatywy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, wezmą udział przedstawiciele Automobilklubu Wielkopolska, PZMOT, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz samorządowców z Zagórowa i Pobiedzisk.

Obowiązujące przepisy, regulujące poruszanie się quadami w rezerwatach i parkach krajobrazowych są nagminnie łamane. Jednym z chronionych miejsc, które notorycznie są niszczone przez tego typu pojazdy jest Park Krajobrazowy w Promnie, na którego terenie znajdują się rezerwaty: „Las Liściasty w Promnie”, „Jezioro Dębiniec”, „Jezioro Drążynek”. Kierowcy niszczą rośliny chronione, gniazda ptaków, płoszą zwierzęta, które uciekają przed hałasem. W Wielkopolsce coraz częściej odnotowywane są przypadki tragicznych wypadków z udziałem osób kierujących quadami. W czerwcu br. w Ostrowie  kierujący czterokołowym motocyklem poniósł śmierć, gdyż nie zauważył barierki na leśnym dukcie.

Środowe spotkanie będzie okazją do wypracowania działań prewencyjnych, mających na celu ochronę cennych przyrodniczo terenów i przedstawienia stosowanych przez wielkopolskie samorządy rozwiązań, będących sposobem na bezpieczną i legalną jazdę quadami.

źródło: Urząd Wojewódzki w Poznaniu

POLECANE NEWSY
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x