Powstaje pomost na Piaskach

Udostępnij
Tweet

Rozpoczęła się skomplikowana akcja transportu i ściągania elementów pomostu, który będzie zamontowany nad Zalewem Piaski – Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim. Dwoma tirami nad wodę przywieziono moduły pomostu i betonowe pływaki. Pomost będzie wydzielał kąpielisko. To część inwestycji, na które miasto Ostrów Wielkopolski pozyskało 1,1 miliona złotych w ramach unijnego programu WRPO.

Pomost będzie miał kształt litery C, ma 50 metrów szerokości, i po 25 metrów długości. Pomost to konstrukcja drewniana zamontowana na modułowych, strunobetonowych pływakach. Siedemnaście sztuk pływaków dotarło w piątek 25 września 2009 roku nad zalew. Pływaki wykonane są hydrotechnicznego siatkobetonu wypełnionego styropianem, dodatkowo zbrojone. Ciężar pływaka to 1180 kg, wyporność 2150 kg, jest odporny na lód.

– Pomost będzie swoistym mini molo, po którym będzie można spacerować. W sezonie letnim na obszarze wydzielonym pomostem powstanie bezpieczne kąpielisko, a na pomoście powstaną miejsca ze sprzętem ratunkowym – mówi Wojciech Białas, prezes Miejskiego Zakładu Zieleni w Ostrowie Wielkopolskiej, który zarządza obiektem.

– Z pozyskanych środków w przyszłym roku powstanie ciąg pieszo – rowerowy o długości 1500 m oraz boisko wielofunkcyjne o wymiarach 22m x 44m. Jeszcze w tym roku na ośrodku pojawią się nowe ławki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery – dodaje Stanisław Krakowski, zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

– Ożywienie Piasków Szczygliczka to był najważniejszy cel najpierw naszych planów, a teraz konkretnych działań inwestycyjnych. Rozpoczęto od systemu nawodnień, i parku linowego a teraz stopniowo wzbogacamy ofertę tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Place zabaw są przygotowane z myślą o rodzicach, którzy przychodzą na Piaski ze swoimi pociechami. Zainteresowanie jakim się cieszy pierwszy najmniejszy plac pokazuje, że wybór tej konkretnej inwestycji to był dobry pomysł. Piaski prezentują już zupełnie nowe oblicze, a zapewniam, że to nie koniec. Warto odwiedzać to miejsce i samemu obserwować jak się zmienia – podkreśla Radosław Torzyński Prezydent Ostrowa.

CZYTAJ  Wódka po 9,99 zł

Pomost będzie zamontowany w ciągu kilku dni.

źródło:

Sylwia Nowicka

Urząd Miejski w Ostrowie Wlkp.

 

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx