Wygaszono mandat radnemu

Radni na Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego 29 października 2009 roku stwierdzili wygaśnięcie mandatu radnego. Na miejsce Macieja Karwackiego w Radzie Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego zasiądzie Marian Herwich. Powołany zostanie na listopadowej sesji.

– Zgodnie z artykułem ustawy z dnia 16 lipca 1998 roku Ordynacja Wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz art. 18 ust. 2 pkt. 15 ustawy o samorządzie gminnym rada ma pisemny wniosek radnego musi podjąć uchwałę o wygaśnięciu mandatu radnego. A radny Maciej Karwacki złożył rezygnację z mandatu 29 września 2009 roku – mówi Ryszard Taciak, Przewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego.

„Informuję, że z dniem 29 września 2009 roku składam rezygnację z mandatu radnego miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Pragnę serdecznie podziękować radnym, prezydentom i wszystkim pracownikom Urzędu Miejskiego za dotychczasową współpracę w samorządzie terytorialnym” – czytamy w piśmie złożonym na ręce Przewodniczącego Rady Miejskiej.

Maciej Karwacki do Rady Miejskiej startował z listy Komitetu „Nowy Ostrów”, od 2007 po wystąpieniu z Klubu był roku był radnym niezależnym.

Dziś na Sesji Rady Miejskiej podziękowałem radnemu Maciejowi Karwackiemu za wspólną pracę na rzecz samorządu terytorialnego. Chciałem mu podziękować publicznie na sesji, bo wiele rzeczy wspólnie udało nam się zrobić – mówił szef Klubu Maciej Klósak.

Na kolejnej sesji w listopadzie 2009 roku na miejsce M.Karwackiego zostanie powołany Marian Herwich.

źródło:

Sylwia Nowicka

Urząd Miejski w Ostrowie Wlkp.

CZYTAJ  Właściciel: sam z tego wyjdzie❗

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx