Ulica Wylotowa – środki zewnętrzne na drogę i tereny inwestycyjne

Ponad 20 milionów złotych kosztować będzie budowa ulicy Wylotowej w Ostrowie Wielkopolskim oraz wykup i przygotowanie leżących przy niej terenów pod inwestycje. Realizacja zadania rozpocznie się już w 2010 i potrwa do 2012 roku. Wniosek Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski został wstępnie wybrany do dofinansowania.

To jeden z najważniejszych drogowych projektów miasta. Trasa będzie pierwszym zjazdem do centrum z II etapu obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego. Prezydent Radosław Torzyński jest przekonany, że przygotowane i uzbrojone tereny wzdłuż ulicy Wylotowej przyciągną inwestorów i staną się terenami przemysłowymi.

Ulica Wylotowa jest w tej chwili najważniejszą inwestycją drogową realizowaną w mieście. Jest to zadanie kilkuletnie. Ulica Wylotowa ma być głównym połączeniem węzła Pruślin z rondem na skrzyżowaniu ulic Strzelecka i ks. Majorka. Będzie drogą o charakterze zbiorczym ( bez zjazdów z posesji) z obustronnymi ciągami komunikacyjnymi, przeznaczonymi do obsługi przyległych działek. Budowa tej drogi ma także przygotować tereny inwestycyjne – mówi Radosław Torzyński, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Posłuchaj fragmentu wywiadu Radosława Torzyńskiego dla Telewizji Kablowej Pro-Art.

Większa część prac w ramach projektu finansowana będzie ze środków unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Biuro Pozyskiwanie Środków Zewnętrznych Urzędu Miejskiego wraz z Miejskim Zarządem Dróg kończy aktualnie kompletowanie dokumentacji technicznej, która pozwoli ostatecznie na pozyskanie aż 65% kosztów kwalifikowanych tej ważnej dla miasta inwestycji.

Blisko 13 milionów złotych wpłynie do budżetu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego po skompletowaniu pełnej dokumentacji technicznej na przygotowanie terenów inwestycyjnych przy ul. Wylotowej. Jest to kolejna pula środków unijnych, po którą sięgnęliśmy – tym razem w ramach działania 1.7 WRPO. Planujemy z niej sfinansować poza budową drogi, wyposażenie w infrastrukturę towarzyszącą terenów inwestycyjnych zlokalizowanych teraz i w przyszłości na odcinku od ulicy Majorka do granic miasta – dodaje Karolina Pilarczyk – Dworaczyńska, szefowa Biura Pozyskiwania Środków Zewnętrznych w Urzędzie Miejskim.

CZYTAJ  Zmiana burmistrza w Odolanowie

Na fot. Prezydent Radosław Torzyński wskazuje miejsce, gdzie będzie budowana droga

– Projekt obejmuje budowę 2 km drogi i uzbrojenie 44 hektarów terenu w niezbędną infrastrukturę, tj.: budowę 1,89 km sieci wodociągowej, 1,99 km kanalizacji sanitarnej i 1,96 kanalizacji deszczowej – wyjaśnia Stanisław Krakowski, Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Wykup gruntów i budowa drogi ma rozpocząć się już w tym roku. Jest to zadanie trzyletnie – potrwa do 2012. Inwestycja będzie zakończona wraz z ukończeniem budowy II etapu obwodnicy. W tym roku na rozpoczęcie inwestycji w budżecie miasta zarezerwowano ponad 2 miliony złotych.

źródło:

Sylwia Nowicka

Urząd Miejski w Ostrowie Wlkp.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx