Bajkoteka marzeń w OCK

Udostępnij
Tweet

Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Wiedźmy – to tylko niektóre z bajkowych postaci, jakie najmłodsi ostrowianie będą mieli okazję zobaczyć w „Bajkotece Marzeń”. Musical grany jest od 11 do 15 października 2010 roku w Ostrowskim Centrum Kultury.

Reżyserem i kierownikiem artystycznym „Bajkoteki marzeń” jest Alina Janikowska, scenariusz napisała Teresa Jańczak.

– Warstwą muzyczną zajęli się Grzegorz i Hubert Ampuła, a opracowanie choreografii zleciłam moim dwóm wychowankom, Ani Sobczak i Paulinie Majdzie, dziś tancerkom Teatru Wielkiego i Teatru Muzycznego w Poznaniu – mówi Alina Janikowska, która koordynuje całość przedsięwzięcia.

W widowisku bierze udział ponad 40 osób, nie tylko tancerki z ”Gwiazdy”, ale również wyłonieni drodze castingu uczniowie ostrowskich szkół.

Od kilku miesięcy trwały prace związane z przygotowaniem technicznej oprawy widowiska.

– W specjalistycznym studiu efektów specjalnych nakręciliśmy sceny, które będą wykorzystywane w musicalu. Zapewniam, że sceny lecącej na miotle wiedźmy, czy spadających z nieba śnieżynek zapierają dech w piersiach – mówi Janikowska.

Specjalnie na potrzeby musicalu przygotowano kilkadziesiąt nowych kostiumów dla pojawiających się na scenie bajkowych postaci: Czerwonego Kapturka, Królewny Śnieżki, Kopciuszka, Wiedźmy itp. Fabuła widowiska zakłada bowiem, że dobra wróżka spełnia życzenia dzieci o tym, żeby jednocześnie spotkać w jednym miejscu ulubionych bajkowych bohaterów.

Musical jest grany codziennie w Ostrowskim Centrum Kultury, a więc 11, 12, 13 14, 15 października, po dwa spektakle: godzinie 9.00 i 11.30.

Staraliśmy się specjalnie dopasować terminy do cyklu szkolnego, gdyż serdecznie zapraszamy wszystkie ostrowskie szkoły przedszkola do obejrzenia tego wyjątkowego widowiska – zaprasza A. Janikowska.

Bilety w cenie 10 zł (zbiorowe i indywidualne) można zamawiać w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Gimnazjalnej 5, lub telefonicznie pod numerem 62 735 50 27.

Fot. Karolina Pająk

Urząd Miejski w Ostrowie Wlkp.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx