Turniej o Łańcuch Herbowy 2010 – relacja

Udostępnij
Tweet

Zwycięstwem Roberta Miśkowiaka zakończył się 58. Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. W wyścigu finałowym, rozgrywanych w formule Grand Prix zawodów, pokonał on Łukasza Jankowskiego, Grzegorza Walaska oraz Daniela Pytla.

Turniej ten do szczególnie ciekawych nie należał, gdyż twarda nawierzchnia uniemożliwiała ataki na całej szerokości toru i zawodnicy w zasadzie jeździli gęsiego. Wyjątkiem od reguły był Grzegorz Walasek, choć i on w początkowej fazie zawodów przedzierał się na czołowe pozycje atakami bliżej krawężnika.

Namiastkę dobrego ścigania około 2,5-tysięczna publiczność obejrzała w biegu jedenastym, gdy Krystian Klecha uparcie gonił Wiktora Gołubowskiego i co ważne dopiął swego. Wygrana ta nie pomogła miejscowemu zawodnikowi w awansie do półfinału w przeciwieństwie do Adriana Gomólskiego, który zacięcie rywalizował z Andriejem Kudriaszowem w biegu dziewiętnastym. Po przyjemnej dla oka „wymianie ciosów” ostatecznie lepszy okazał się wychowanek gnieźnieńskiego Startu, który tym samym przypieczętował awans do półfinału, choć finał okazał się już poza jego zasięgiem.

– Adrian Gomólski

Pierwszy z półfinałów miał niecodzienny przebieg, gdyż… do jego rozegrania w ogóle nie doszło. Najpierw Piotr Świderski, atakując pozycję Mariusza Staszewskiego, pojechał na tyle odważnie, że rywal musiał odpuścić i nie zdołał złożyć się w łuku w odpowiednim momencie. Na poprawne wykonanie tego manewru zabrakło już miejsca i „Stachu” zapoznał się z bandą i nawierzchnią ostrowskiego toru. Arbiter wykluczył zawodnika Ostrovii a ponieważ Świderski nie stawił się pod taśmą w ciągu dwóch minut, sędzia – po wykluczeniu zawodnika WTS-u – postanowił nie rozgrywać tego biegu, gdyż pozostali uczestnicy (Walasek i Pytel) mieli i tak zapewniony awans do finału. Drugi bieg odbył się już bez przeszkód a triumfował w nim Robert Miśkowiak, który okazał się najlepszy także w finałowej gonitwie, będącej jednocześnie wyścigiem poświęconym pamięci prezesa KM-u, Jana Łyczywka. Ostatni już wyścig dnia – bieg memoriałowy Rifa Saitgariejewa i Mirosława Borowicza – wygrał Andriej Kudriaszow przed Tobiaszem Musielakiem, Cory Gathercolem i Marcelem Kajzerem

CZYTAJ  Prezydent Duda będzie w regionie

Oto co powiedzieli zwycięzca imprezy, Robert Miśkowiak oraz trzeci w klasyfikacji, Grzegorz Walasek.

– Robert Miśkowiak
– Grzegorz Walasek

Turniej podsumował także pełniący obowiązki prezesa Holdikom Ostrovii, Artur Bieliński.

Fotorelacja Mariusza Dudzińskiego:

http://mariuszdudzinski-foto.pl/mariusz/lancuchherbowy/album/gl.html

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx