Uwaga na złodziei mieszkaniowych

Udostępnij
Tweet

Po raz kolejny złodzieje wykorzystali dobre serce starszego człowieka. W Przygodzicach nieznane osoby wpuszczone do domu wykorzystały nieuwagę domowników i skradły 4.000 złotych i biżuterię.

W ubiegły czwartek do domu starszej kobiety zapukały osoby, które poprosiły o szklankę wody dla rzekomo źle czującej się kobiety, która musi wziąć lekarstwo. Kiedy znalazły się w mieszkaniu, wykorzystując uwagę pokrzywdzonej z szaf skradły 4.000 złotych oraz różnego rodzaju biżuterię a następnie spłoszone przez innego z domowników oddaliły się. Policjanci ustalają sprawców kradzieży.

Przypominamy – nie wpuszczajmy do domu obcych osób, zwłaszcza, kiedy jesteśmy sami i nie możemy w tym czasie zapewnić sobie obecności innego domownika. Jeśli ktoś prosi np. o szklankę wody, oczywiście możemy pomóc, jednak zróbmy to wynosząc wodę na zewnątrz. Kiedy jednak znikamy w domu zamykajmy drzwi na klucz. Osoby, które naprawdę potrzebują pomocy na pewno poczekają. W poważniejszych przypadkach zawsze możemy zaproponować wezwanie pogotowia. Na pewno jest to lepsze rozwiązanie. Dobrym wyjściem nigdy nie będzie wpuszczenie kilku nieznanych sobie osób do mieszkania.

Jeżeli dojdzie do takiego przestępstwa starajmy się jak najwięcej zapamiętać o osobach, które były w naszym domu, numery rejestracyjne samochodu, czym odjechały, kierunek, w którym oddaliły się.

Najważniejszy jednak w takim przypadku jest czas. Czym szybciej zawiadomimy policję, tym większe szanse są na zatrzymanie złodziei.

Zwracajmy również uwagę na obce, podejrzane osoby, które pojawiają się w naszej okolicy,obce samochody, domokrążców. Dzwońmy w takich sytuacjach na policję – telefon 997. Policjanci legitymując te osoby mogą zapobiec popełnieniu przestępstwa, mogą również trafić na złodziei, którzy właśnie gdzieś dokonali kradzieży.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx