Wywózka do lasu

Udostępnij
Tweet

Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. zakończyła śledztwo w sprawie rozboju, połączonego z pozbawieniem wolności.

Skierowanym do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wlkp. aktem oskarżenia objęto dwóch mężczyzn w wieku 23 i 32 lat. Zarzucono wymienionym, że w nocy z 7 na 8 maja 2010r. w Ostrowie Wlkp. pozbawili pokrzywdzonego wolności, w ten sposób, że wywieźli go samochodem m – ki Volkswagen Transporter do lasu, uniemożliwiając jego opuszczenie, poprzez grożenie śmiercią i zakopaniem w lesie oraz używając przemocy, polegającej na biciu pięściami po głowie, a następnie zabrali mu w celu przywłaszczenia telefon komórkowy o wartości 400 zł.

Z zebranych materiałów wynika, że oskarżeni w nocy z 7 na 8 maja 2010r. wspólnie ze swoimi znajomymi spożywali alkohol. Następnie w czasie jazdy samochodem na terenie Ostrowa Wlkp., z uwagi na swoje zachowanie, zostali ukarani mandatami karnymi przez policję. W czasie późniejszego pobytu w sklepie, gdzie nabywali alkohol, zostali poproszeni przez sprzedawcę o „podwiezienie” jego znajomego do miejsca zamieszkania. Po wejściu przez niego do samochodu pojechali, jak ustalono, wbrew jego woli, używając wobec niego przemocy, do położonego w pobliżu Ostrowa Wlkp. lasu. Następnie w lesie podejrzani, co opisano w zarzucie, grozili podejrzanemu pozbawieniem życia, po czym zabrali mu telefon. Wówczas pokrzywdzony wykorzystując nieuwagę podejrzanych uciekł w głąb lasu, a następnie zawiadomił o zdarzeniu policję.

Do zatrzymania podejrzanych doszło w dniu 8 maja 2010r., a w dniu 10 maja 2010r. zastosowano wobec nich tymczasowe aresztowanie, które w dniu 26 lipca 2010r. zmienione zostało na dozór policji.

Czyn zarzucany oskarżonym zakwalifikowano m. in. jako przestępstwo z art. 280 § 1 kodeksu karnego (rozbój) zagrożone karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

 

ZASTĘPCA

PROKURATORA OKRĘGOWEGO

 

Janusz Walczak

Prokurator Prokuratury Okręgowej

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx