Najlepszy Prezydent jest w Ostrowie

– Cztery lata temu mówiłem, że nie wywrócę Ostrowa do góry nogami, ale na głowie stanę, by być najlepszym prezydentem. Dziś po czterech latach mogę pokazać statuetkę dla najlepszego Prezydenta Roku – mówił Radosław Torzyński podczas konferencji prasowej w dniu 27 października 2010 r.

Podsumowanie 4 lat kadencji i prezentacja kilu prestiżowych nagród, które miasto Ostrów Wielkopolski i Prezydent Ostrowa otrzymały w ostatnich dniach było przedmiotem spotkania z dziennikarzami. Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski została wyróżniona w V Edycji Konkursu „Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości”.

Ostrów Wielkopolski zajął I miejsce rywalizując z 66 gminami miejskimi z całego kraju. Nagrody wręczono 23 października 2010 roku w Warszawie podczas Wielkiej Gali Samorządu i Biznesu.

 

 

—————————————————————————

ogłoszenie płatne

—————————————————————————–

Celem konkursu jest wyłonienie samorządów, które stwarzają najlepsze warunki do lokowania inwestycji na ich terenie. Konkurs „Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości” został zorganizowany przez Mazowieckie Zrzeszenie Transportu Handlu i Usług oraz Europę 2000 Consulting Sp. z o.o.

Podczas Wielkiej Gali wręczone zostały także nagrody specjalne dla „Najlepszego Prezydenta Miasta Roku 2010”, w tym roku nagrodę otrzymał Prezydenta Miasta Radosław Torzyński jako jedyny prezydent z województwa wielkopolskiego. Kolejne dwa miejsca zajęły Rzeszów i Mielec.

Laureatami tej nagrody są osoby, których zaangażowanie oraz nowatorskie działania w pracy samorządowej wykraczają ponad przeciętność, wykazują się także profesjonalizmem i skutecznością w działaniu. Jury wyróżniając Prezydenta Ostrowa doceniło działania mające na celu rozwój infrastruktury rekreacyjnej, ożywienie turystyczne oraz nowatorskie rozwiązania w dziedzinie komunalnego budownictwa mieszkaniowego.

Miło oczywiście, gdy jest się nagradzanym, bo to oznacza nie tylko uznanie, ale też promocję miasta. Zawsze jednak rodzi się pytanie, jaka była konkurencja w takim konkursie, kto jest organizatorem i co jest porównywane. Konkursom, w których zostaliśmy nagrodzeni patronowały ministerstwa i ich znaczenia nie sposób przecenić. Tam ocenia się rzetelne sprawdzone informacje – mówił R. Torzyński. – Ostrów jest bardzo dobrze postrzegany i oceniany w kraju. Jest pod tym względem pewnym ewenementem, bo w większości pojawiają się miasta większe, często znajdujące się w pobliżu dużych aglomeracji.

Z kolei tytuł ,,Samorządowego Menadżera Roku’’ Prezydent Radosław Torzyński otrzymał w konkursie organizowanym przez Krajową Izbę Gospodarczą i Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym. W uzasadnieniu podkreślono wybitne osiągnięcia gospodarcze, społeczne i kulturalne realizowane w ramach instytucji samorządowej. To gremium przyznało także miastu Nagrodę Główną Konkursu i statuetkę w kategorii ,,średnie miasto’’ oraz tytuł Złotej Lokalizacji Biznesu.

CZYTAJ  Grand Prix - festiwal filmowy - zapowiedź

Z kolei Wydawnictwo „Rzecz o biznesie’’Panorama polskiej gospodarki” przygotowało ranking ,,Elity zarządzania’’. W tym podsumowaniu Ostrów Wielkopolski zajął drugie miejsce w Wielkopolsce.

– Celem naszego projektu było sprawdzenie, które samorządy potrafiły wykorzystać szanse, jakie stworzyły ostatnie cztery lata. Sprawdzaliśmy, czy i w jakim stopniu rosły budżety gmin, kwoty na inwestycje, pieniądze pozyskiwane z zewnątrz, ale także to, czy liczba mieszkańców wzrosła i jak kształtują się dochody oraz wydatki w przeliczeniu na jednego mieszkańca – napisali organizatorzy.

– Stworzyliśmy i potrafimy pokazać 5 instrumentów wspierania przedsiębiorczości w mieście. To są tereny inwestycyjne, Specjalna Strefa Ekonomiczna, ulgi w podatkach, Fundusz Poręczeń Kredytowych czy w końcu Biuro Obsługi Inwestorów. Pokazujemy, że te narzędzia są wykorzystywane skutecznie – mówił R. Torzyński.  – Rozwój przedsiębiorczości zresztą to nie jeden sukces. Przecież zrobiono wiele w innych dziedzinach. Mieliśmy wielkie budżety inwestycyjne, a większość tych środków zostawał w naszych firmach. Z dużych projektów remontujemy synagogę, Ostrowskie Centrum Kultury, 10 nowoczesnych boisk, wiele kilometrów kanalizacji i nowych dróg w tym budowę strategicznych dla komunikacji ulic. Rozpoczęliśmy budowę zakładu zagospodarowania odpadów, zakupiliśmy 20 autobusów, wybudowaliśmy nowa halę sportową przy Sp 7. To tylko niektóre inwestycje, nie jestem w stanie wymienić wszystkie z pamięci – stwierdził Prezydent.

źródło:

Janusz Grzesiak

Urząd Miejski w Ostrowie Wlkp.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx