Pole Nadziei w SP nr 11

Udostępnij
Tweet

Pole Nadziei powstało przy Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim.  Wolontariat działający w szkole ma już dziesięć lat. Ukoronowaniem pracy rzeszy uczniów i trójki opiekunów w osobach: Krystyny Tomalkiewicz, Ewy Wulbach oraz Ewy Sikorskiej jest pierwsze Pole Nadziei założone w szkołach podstawowych, ale jedenaste w Ostrowie Wielkopolskim.

– Cieszymy się, że nasz wkład w wolontariat akcyjny został uhonorowany wytypowaniem do inauguracji 7 edycji Pól Nadziei w Ostrowie i trzynastej w Polsce – mówią pomysłodawczynie.

Żółty żonkil to międzynarodowy symbol nadziei. Przypomina o ludziach cierpiących na nieuleczalne choroby, oczekujących pomocy i opieki. Jest znakiem zwycięstwa poświęcenia i miłości nad egoizmem i śmiercią. 

—————————————————————————

ogłoszenie płatne

—————————————————————————–

W uroczystości udział wzięli: Stanisław Krakowski, zastępca Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, Irena Kasprzak, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Józefa oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej, którzy ufundowali nam cebulki kwiatów.

źródło:

Urząd Miejski w Ostrowie Wlkp.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Ponownie pobiegną po ulicach Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx