Straż Miejska rozdaje odblaski

Straż Miejska w Ostrowie Wielkopolskim zaprasza wszystkie dzieci do udziału w akcji „Lepiej widoczny – bardziej bezpieczny”. Celem działań jest zachęcenie najmłodszych uczestników ruchu drogowego do noszenia światełek oraz kamizelek odblaskowych.

Jest to szczególnie ważne teraz, w okresie jesienno – zimowym, kiedy warunki atmosferyczne znacznie ograniczają widoczność na drodze. Pieszy idący poboczem jest dla jadącego pojazdem widoczny z odległości ok. 30 metrów, natomiast jeśli ma na sobie elementy odblaskowe odległość ta wynosi nawet 150 metrów co może w wielu przypadkach uratować zdrowie a nawet życie.

Każde dziecko, które zjawi się w Komendzie Straży Miejskiej przy ul. Kościuszki 12 b w Ostrowie Wielkopolskim i przyniesie wykonany przez siebie rysunek o treści związanej z noszeniem elementów odblaskowych – otrzyma od strażników zawieszkę odblaskową „jabłuszko” oraz opaskę odblaskową samozaciskową.

—————————————————————————

ogłoszenie płatne

—————————————————————————–

Przygotowanych jest aż 100 takich zestawów. Akcja prowadzona będzie do 10 grudnia 2010r. lub do wyczerpania się odblasków. Po tym czasie autorzy najlepszych prac otrzymają od Straży Miejskiej dodatkowo kamizelkę odblaskową z uśmiechniętą buźką.

Informacje dodatkowe:

Prace mogą być wykonane na dowolnym arkuszu jednak w formacie nie większym niż A3. Dostarczone prace przechodzą na własność Straży Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim i mogą zostać opublikowane i wykorzystane do dalszych działań prewencyjnych.

Każda praca musi opatrzona informacją zawierającą: Imię i nazwisko dziecka, wiek oraz adres zamieszkania.

Prace można przynosić od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 21.00.

źródło:

Straż Miejska w Ostrowie Wlkp.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx