Parkomaty wkrótce na ulicach Ostrowa

Udostępnij
Tweet

37 parkomatów przyjechało już do Ostrowa Wielkopolskiego. Urządzenia w sierpniu będą montowane w wyznaczonych punktach w Strefie Płatnego Parkowania na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Parkomaty przyjmują tylko monety i nie wydają reszty.

Parkomat zbudowany jest z podstawy, skarbca, części tzw. obsługującej i fotoogniwa. Urządzenia są bowiem zasilane energią słoneczną.

– Parkomaty mają kilka zalet. Po pierwsze ułatwiają wnoszenie opłaty parkingowej, po drugie w ten sposób można rozliczać dowolny czas parkowania i po trzecie – zmniejszają się docelowo koszty dystrybucji kart parkingowych. Parkomat nie będzie wydawał reszty, nie przyjmuje także papierowych banknotów. Opłacamy z góry czas, na jaki chcemy pozostawić samochód w strefie parkowania. Nowością jest to, że po wrzuceniu 50 groszy możemy zostawić auto w strefie na kwadrans, wcześniej takiej możliwości nie było. Dowody wpłaty włożone za szybę nadal będą kontrolowane przez pracowników biura strefy – mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim Marcin Wieruchowski.

Przetarg wygrała CITY PARKING GROUP SA z Grudziądza. Parkomat przewidziany do instalacji to STRADA TRANSFER francuskiego producenta PARKEON SAS. City Parking Group oprócz instalacji urządzeń zapewni miastu serwis oraz dostawę materiałów eksploatacyjnych przez okres 2 lat.

Parkomaty docelowo zastąpią karty postojowe, które do tej pory ostrowscy kierowcy mogli zakupić w sklepach lub kioskach. Karty papierowe będą ważne jeszcze przez dwa miesiące.

Strefa Płatnego Parkowania będzie podzielona na dwie części: obręb Targowiska Miejskiego przy ulicy Głogowskiej, w którym opłaty obowiązywać będą od godziny 8.00 do 16.00 oraz centrum miasta, w którym kierowcy opłatę za postój uiszczać będą – tak jak do tej pory – od godziny 10.00 do 18.00. Stosowną uchwałę podjęli radni miejscy na Sesji Rady Miejskiej 28 czerwca 2012 roku.

CZYTAJ  Narkotyk "zombie" trafił do Ostrowa

Środki na zakup parkomatów pochodzą z budżetu miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

 

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx