Ulice Hetmańska i Dolna w ramach inicjatywy lokalnej

Udostępnij
Tweet

Dwie inwestycje drogowe – ulica Hetmańska i ulica Dolna – zostaną zrealizowane w ramach tzw. „inicjatywy lokalnej”. – Inwestycje będą realizowane przy dużym udziale mieszkańców, ale także dzięki środkom z budżetu miasta – mówi Prezydent Jarosław Urbaniak.

Uchwała dotycząca tzw. „inicjatywy lokalnej” została podjęta przez radych Ostrowa Wielkopolskiego w czerwcu 2011 roku. Dzięki tej uchwale ostrowianie mogą zgłaszać do Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim inwestycje nie ujęte w planie, a które można zrealizować dzięki pomocy mieszkańców.

 – Ulica Hetmańska i Dolna to inwestycje, które zostaną z realizowane w oparciu o nowe narzędzie. Mieszkańcy osiedli zgłosili do samorządu chęć partycypacji w kosztach remontu dróg. W ramach „inicjatywy lokalnej” najczęściej zgłaszane są zadania osiedlowe. To ostrowianie wskazują, które przedsięwzięcia należy wykonać na danym osiedlu – mówi Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Na realizację zadań publicznych w ramach inicjatywy lokalnej radni miejscy na ostatniej sesji, która odbyła się 28 sierpnia 2012 roku, przeznaczyli 242 tysiące złotych.

Mieszkańcy do budżetu na rok 2012 mogli zgłaszać takie zadania jak: budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, budowa dróg i oświetlenia, inwestycje z zakresu ochrony środowiska, a także budowy placów zabaw czy miejsc rekreacyjnych dla dorosłych. Wkładem w inwestycję, w przypadku gdy zainteresowani nie zbiorą pieniędzy, może być także sama praca społeczna.

Każdy nadesłany do Urzędu Miejskiego wniosek jest oceniany. Jednym z kryteriów oceny jest ważności projektu dla społeczności. Wnioski dodatkowo są punktowane m.in. za formę udziału mieszkańców, zaangażowanie środków miejskich itp. Wniosek może złożyć dowolna grupa osób, np. mieszkańcy danej ulicy, kilku ulic czy całego osiedla.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx