Pytania mieszkańców (VIII 2012)

Udostępnij
Tweet

Stadion Miejski

1. Panie Prezydencie, czy prawdą są głosy, o tym, że Stadion Miejski przy ul. Paderewskiego ma lub miał zostać przeniesiony w inny rejon naszego miasta, a na jego miejscu miałoby powstać centrum handlowe Pani Kulczyk? Czy był w ogóle pomysł i ewentualnie czy były prowadzone działania by znaleźć inwestora chcącego zagospodarować ten teren pod kątem centrum handlowego? Jeżeli tak to proszę o przedstawienie konkretnych planów względem tego terenu.

2. W poprzedniej serii pytań, zadałem pytanie o Stadion Miejski przy ulicy Paderewskiego, a odpowiedź odnosiła się do innego stadionu, należącego do K.S. Stal. W takim razie ponownie pytanie: czy jest planowany remont Stadionu Miejskiego przy ulicy Paderewskiego?

Obwodnica Ostrowa – II etap

3. Panie prezydencie ostatni gwizdek Euro 2012 zabrzmiał w Kijowie 1 lipca. Zgodnie z Pana słowami „po ostatnim gwizdku na Euro” ruszy inwestycja pt. II etap obwodnicy Ostrowa. Mamy już po gwizdku, a przetargu na obwodnicę jak nie było, tak nie ma. Poproszę o wytłumaczenie tej sytuacji i informację czy jako prezydent miasta uczynił Pan w tym roku cokolwiek, aby ta niezbędna miastu inwestycja w końcu została zrealizowana?

Ulica Miodowa

4. Czy ulica Miodowa doczeka się w końcu utwardzenia? Podobno w papierach figuruje, że mamy asfalt, a u nas nadal sie kurzy…

Złoty interes po koszarach wojskowych

5. Dlaczego miasto w odpowiednim czasie nie było zainteresowane zakupieniem od Agencji Mienia Wojskowego terenu po dawnych koszarach wojskowych przy ul. Kościuszki? Prywatny nabywca zrobił na tym złoty interes – już ulokowały się tam Lidl, stacja benzynowa Shell i pasaż Czerwona Torebka, na sprzedaż są mieszkania w zaadaptowanych budynkach pokoszarowych i nowopowstałych – jest to ciekawa lokalizacja w centrum miasta. Miasto woli jednak niby tanie TBS-y budowane od zera w dyskusyjnych miejscach (np. przy Wańkowicza, obok dawnej Agromy, czy przy Grunwaldzkiej w bezpośrednim sąsiedztwie domów jednorodzinnych).

Boisko na Ogródkach Jordanowskich

6. Panie prezydencie, w ostatnich latach powstało w Ostrowie wiele pięknych placów zabaw i boisk. Jednak boisko na Ogródkach Jordanowskich to wciąż klepisko. Nie uważa Pan, że warto zainwestować w tym miejscu w nowoczesną nawierzchnie do gry w piłkę nożną?

Miejsca parkingowe na Piaskach

7. Ostatnio stałem samochodem w korku zaczynającym się przy wjeździe na „Piaski” a kończącym się na wysokości kościoła przy ul. Limanowskiego. W rozmowie z kobietami sprzedającymi bilety wjazdu na piaski (po 5zł) dowiedziałem się że i tak już nikt nie wjedzie, bo nie ma miejsc parkingowych, więc pytam czy będzie więcej miejsc? Proszę również odpowiedzieć na jaki cel są przeznaczane pieniądze z biletów?

CZYTAJ  Nie żyje mężczyzna po pożarze kamienicy (ZDJĘCIA)

8. Dlaczego za wjazd na parking na Piaskach samochodem z kartą inwalidzką pobierana jest oplata?

Remont ulicy Partyzanckiej

9. Na ulicy Partyzanckiej od Ronda Sybiraków do torów kolejowych postawiony został parkometr. Moje pytanie brzmi kiedy ulica Partyzancka zostanie „zrobiona”? Ponoć miała być w tym roku.

Ulica Szembekowej i plac zabaw przy Orzeszkowej

10. Panie prezydencie czy planowane jest dokończenie utwardzenia nawierzchni ulicy Szembekowej na odcinku od Grabowskiej do Orzeszkowej. Druga sprawa w odległych latach planowane było powstanie placu zabaw dla dzieci na ulicy Orzeszkowej przy szeregowcach tereny sprzedano a plac zabaw w tym rejonie byłby mile widziane.

Galeria Ostrovia

11. Czy dopuszczenie do budowy galerii Ostrovia aby na pewno było dobrym pomysłem przez pryzmat upadających sklepików w śródmieściu? Czy jest wola by zezwalać na budowę kolejnych galerii w Ostrowie?

Radny Mariusz Nowak

12. Czym może pochwalić się Pan Mariusz Nowak ,że dane jest jemu pracować w MZK na stanowisku ds. rozwoju. Jeśli dobrze pamiętam pełniąc funkcje podobne w Miejskim Zakładzie zieleni nie osiągnął tam żadnych sukcesów, a firma DĄB prawie ogłosiła upadłość oraz sprzedawała grunty obok fabryki, żeby przeżyć. Czy Pan Mariusz Nowak to optymalne rozwiązanie dla MZK w Ostrowie?

Remont ulicy Długiej

13. W tegorocznym budżecie zaplanowano środki na dokończenie asfaltu na ulicy Długiej. Obecnie (mamy zaraz wrzesień) nic nie zostało zrobione. Teraz (z racji remontu wiaduktu odolanowskiego który chyba do końca roku się nie skończy) przejeżdżają tą ulicą tysiące aut. Kiedy wreszcie ta nawierzchnia zostanie położona? bo mam wrażenie że przez remont wiaduktu w tym roku to nie możliwe. Podobnie rzecz ma się z ulicą Krańcową. Czy nie należało ulicy Długiej zrobić przed zamknięciem wiaduktu?

Przejście na ulicy Skłodowskiej-Curie

14. Panie Prezydencie na ulicy Skłodowskiej-Curie brakuje pasów dla pieszych, a ruch jest duży. Tak się dba o bezpieczeństwo pieszych?

Plac zabaw przy SP 6

15. Panie Prezydencie, kiedy powstanie plac zabaw przy szkole nr 6, w budżecie na 2012 rok była podana budowa tego placu.

Remont Skate-Parku

16. Kiedy nastąpi remont ostrowskiego skate parku? Tylko proszę o konkretny termin. A nie jak to robi p. Karolina Pająk z biura. Cytuję „Na dniach rozpocznie się kompleksowa naprawa placu” Ale których dniach? Dziury i pęknięcia są prawie na wszystkich urządzeniach Dziś strach z niego korzystać. Jeżdżąc trzeba uważać, by nie wpaść w dziurę i nie zaliczyć upadku. Ostrowski skate park ma już swoje lata. Powstał w 2005 roku za prezydentury Jerzego Świątka, który przystał na propozycję złożoną przez młodzież.

CZYTAJ  22-latkowi grozi do 10 lat więzienia

Biały Orlik

17. Czy miasto bierze pod uwagę wzięcie udziału w programie Biały Orlik w roku 2013 lub później?

Dożynki

18. Panie Prezydencie, czy organizowanie takiej hucznej imprezy w naszym mieście jaką są dożynki jest dobrym pomysłem? Czy miasto stać na takie zabawy? Jaki był podział finansowy pomiędzy miastem Ostrów, a pozostałymi współorganizatorami?

Funkcja pełniona przez Zenona Kiczkę w spółce Holdikom

19. Czy funkcja dyrektora d/s rozwoju jest stanowiskiem niezbędnym do funkcjonowania spółki Holdikom czy tylko sztucznie wytworzonym etatem dla pana Kiczki? Poza kilkoma prezentacjami i konferencjami czym zajmuje się jeszcze ten Pan w spółce Holdikom? Czy można wymienić konkretne wymierne efekty i korzyści z pracy dyrektora d/s rozwoju? Wydaje się że poza obciążaniem spółki kosztami organizowanych konferencji (głównie „mielenie” tematu aglomeracji kalisko-ostrowskiej). Jego funkcja nie wnosi nic produktywnego a tylko generuje wysokie koszty.

Wykup mieszkań

20. W Pana odpowiedzi z pierwszej serii pytań do prezydenta poinformował Pan, że miasto czeka na odpowiedź ministerstwa w sprawie wykupu mieszkań w bloku przy ul. Paderewskiego 16. Minął ponad rok. Czy coś w tej sprawie „drgnęło”?

Remont drogi przy nowym rondzie

21. W ostatni weekend oddano do użytku rondo u z biegu ulic Paderewskiego i Piłsudskiego. Czy przy okazji można by pomyśleć o krótkim i zdewastowanym odcinku ul. Piłsudskiego od ronda do ul. Wysockiej. Nawierzchni na tym odcinku już dawno w ogóle by nie było gdyby nie coroczna akcja łatania dziur.

Nepotyzm?

22. Panie prezydencie, dużo się ostatnio mówi o problemie nepotyzmu w polskim życiu publicznym. Mam wrażenie, że w Ostrowie nie jest lepiej. Czy nie uważa Pan, iż fakt że Pańska żona, a także żona radnego Żelanowskiego pracują na wysokich stanowiskach w Urzędzie Skarbowym odpowiednio w Ostrowie i Ostrzeszowie nie jest przekroczeniem pewnych standardów? Nie mówiąc już o radnych miejskich i powiatowych, którzy w dużej części pełnią funkcje w państwowych urzędach lub miejskich spółkach. Poproszę o ustosunkowanie się do tych faktów przez Pana, jako Prezydenta Miasta.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx