Rozbiórka budynków powojskowych

Udostępnij
Tweet

Dobiega końca rozbiórka trzech powojskowych budynków przy ulicy Kolejowej. Przetarg zakładał wyburzenie garażu, warsztatu oraz dawngo budynku szkoleniowego. Obecnie dobiegają końca prace porządkowe na terenie zakupionym od Agencji Mienia Wojskowego przez samorząd miejski w 2010 roku.

Tereny po jednostce wojskowej przy ulicy Kolejowej Agencja Mienia Wojskowego wystawiła na sprzedaż w 2010 roku. Działkę przy ul. Kolejowej o nr 22/7 o powierzchni 2,3226 hektara miasto kupiło w trybie bezprzetargowym od Agencji Mienia Wojskowego oddział w Gorzowie z 50%-bonifikatą. Koszt zakupu to 2 750 000 złotych. Płatność została rozłożona na dwie raty.

22 lipca 2010r. został podpisany akt notarialny kupna. Obiekty na terenie zakupionym od AMW od początku były przeznaczone do rozbiórki. To budynek garażowy, warsztat usytuowany równolegle do ul. Wojska Polskiego oraz budynek szkoleniowy (budynek parterowy bez podpiwniczenia). Firma zajmująca się rozbiórką wskazanych obiektów została wyłoniona w drodze licytacji elektronicznej na wykonanie robót rozbiórkowych.

Trzy budynki były w stanie nadającym się wyłacznie do rozbiórki. Ogłoszenie o planowanej rozbiórce pojawiło się już w czerwcu tego roku, ponieważ – mimo dobrego i prawidłowego ogrodzenia wspomnianego terenu – postępowało rozkradanie obiektów głównie z części metalowych. Ponieważ teren jest dziś własnością miasta odpowiedzialność za ewentualną tragedię spoczywała na nas. Dlatego trzy budynki, będące według ekspertów w njagorszym stanie technicznym, zostały rozebrane. Teraz trwa porządkowanie terenu – mówi Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Prace rozbiórkowe opracowano na podstawie dokumentacji inwentaryzacyjnej, fotograficznej oraz dokumentacji projektowej rozbiórek.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx