Pytania do starosty – odc. 2

Udostępnij
Tweet

Czy starosta zamierza kandydować na prezydenta w 2014 r.? Ile wydano na organizację dożynek? Czy starosta zadowolony jest z restrukturyzacji szpitala?  Na te i wiele innych pytań odpowiedział do kamery starosta Paweł Rajski.


Prezentujemy wszystkie pytania zadane panu staroście Pawłowi Rajskiemu:

Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Limanowskiego

I           Czy jest możliwa budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Limanowskiego, prowadząca na Piaski-Szczygliczkę. Inwestycja ta mogłaby zostać zrealizowana razem z miastem wzorem ronda na Grabowskiej.

Ciąg pieszo-rowerowy łączący Gorzyce Wielkie z Lamkami

II             Czy można ująć w planach budżetu na 2013 rok budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi powiatowej łączącej Gorzyce Wielkie z Lamkami? Na zadane pytanie wójt Gminy Ostrów Wlkp. odpowiada, że „Gmina zgodnie z przepisami może realizację takiego zadania wspomóc finansowo i corocznie wspiera finansowo budowę chodników przy drogach powiatowych na terenie Gminy Ostrów Wielkopolski”. Może przy równoczesnym wsparciu Miasta udałoby się tę inwestycję zrealizować? Poprawa bezpieczeństwa na trasie Ostrów-Odolanów

Remont drogi łączącej Sieroszewice z Rososzycą

III         Czy na drodze powiatowej w Sieroszewicach od Gminnego Ośrodka Kultury w stronę Rososzycy będzie nowa nawierzchnia, bo do tej pory są tylko łatane dziury a i tak po załataniu robią się nowe.

Termin otwarcia poradni specjalistycznej

IV        Kiedy wreszcie otworzy Pan swoją perłę w koronie, czyli budynek poradni specjalistycznych. Na początku lipca ubiegłego roku powiedział Pan, że za rok przychodnia będzie już gotowa, ale rzeczywistość okazuje się inna.

Szpital

V             W lipcu pojawiła się informacja o likwidacji stanowiska dyrektora ds. lecznictwa w szpitalu przy ul. Limanowskiego. Jako powód wskazano ustawę o lecznictwie, w myśl której takie stanowisko (dyrektora ds. lecznictwa) nie jest konieczne w sytuacji, gdy dyrektorem naczelnym szpitala jest osoba posiadająca wykształcenie medyczne (a takie ma dyr. Bierła. Tymczasem taki stan rzeczy funkcjonował również wcześniej, gdy obowiązywała ustawa o ZOZ-ach.

Stąd pytania:

1. Od kiedy faktycznie przepisy prawne dawały taką możliwość?

2. Jeśli od dłuższego czasu, to czy dyrekcja szpitala zna dostatecznie dobrze przepisy prawne regulujące jej funkcjon owanie?

3. Czy oszczędności w szpitalu realizuje się w odpowiedni sposób (redukcja 1 etatu dyrektorskiego dałaby oszczędności większe niż co najmniej kilku etatów wśród średniego personelu (zrezygnowano z dyrektora ds. medycznych ale pojawił się dyrektor ds. finansowych)

CZYTAJ  Drewniane bele uderzyły w osobówkę

4. Ile było stanowisk dyrektorskich (wliczając „pełniących obowiązki”) za kadencji poprzednika (tj. Pana Gostomczyka) a ile jest teraz, za kadencji Pana Bierły?

Pytania w tym samym temacie od innego mieszkańca

5.  Jakie „uszczuplenia” poczyniono w administracji?

6. Jak do redukcji zaplecza administracyjnego ma się zatrudnianie nowych pracowników i tworzenie nowych komórek, np. kancelarii?

7. jaka jest zasadność powołania stanowiska z-cy dyrektora ds. finansowych, który jest równorzędny stanowiskiem z główną księgową? Czy prawdą jest, że stan ten spowodowany jest brakiem wymaganych kwalifikacji przez osobę zajmującą stanowisko z-cy dyrektora?

8. Czy nie jest nadużyciem powoływanie na stanowisko z-cy dyrektora prezesa firmy, która miała przeprowadzić restrukturyzację?

Wiekowy lekarz

VI            Czy to normalne, że w ostrowskim szpitalu, w poradni specjalistycznej, pełni dyżur lekarz, który jest 80-latkiem? Pytam, bo bardzo się zdziwiłam, gdy w lipcu tego roku dostałam skierowanie na wizytę u chirurga dziecięcego z moim dzieckiem i gdy okazało się, że jedynym dyżurującym lekarzem w najbliższych dniach jest właśnie ów 80-letni lekarz. Czy to nie przesada?

Kardiologia w szpitalu

VII          Przywozi ERKA człowieka do szpitala z zawałem.  Jest leczony na Oddziale Kardiologicznym szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Na wypisie ze szpitala napisano w zaleceniach lekarskich między innymi – „okresowa kontrola kardiologiczna „. Idzie się do Przychodni Specjalistycznej przy szpitalu w Ostrowie Wlkp. chcąc się zapisać do kardiologa i można usłyszeć odpowiedź, że nie ma zapisów do końca roku 2012 roku. 

Gdzie się ma dalej leczyć? Co na to dyrektor?

Niepełnosprawni a windy w szpitalu

VIII         Jak się ma dostać osoba niepełnosprawna lub w podeszłym wieku na I lub II piętro szpitala aby zrobić np. badania. Windy są zamknięte natomiast przy windach nie ma żadnej informacji gdzie iść po klucz. Panie Dyrektorze pan też kiedyś będzie stary.

Tablice informacyjne w nowej przychodni

IX            Panie Starosto odnośnie nowej przychodni…Z jakiego budżetu jest finansowana jej budowa i wyposażenie? Głównie chodzi mi o wymianę tablic informacyjnych na drzwiach i w poczekalni. Były to nowe, i pewnie nie tanie, tablice, ale PODOBNO nieczytelne, więc teraz są zmieniane! Czy szpital lub starostwo stać na tak nieprzemyślane decyzje?! A skoro były nieczytelne to kto za to odpowiada?

CZYTAJ  22-latkowi grozi do 10 lat więzienia

Restrukturyzacja w szpitalu

X             Kiedy wreszcie zacznie funkcjonować nowa struktura organizacyjna?! Dość mamy mydlenia oczu przez kolejnego złotoustego dyrektora S., który od roku przeprowadza wielkie zmiany, a kończy się tylko na tym, ze razem z panią z kancelarii chodzi mierzyć meble. W czerwcu pan Skoczylas publicznie powiedział, że w przeciągu miesiąca zacznie funkcjonować nowa struktura, a przynajmniej analitycy kosztów. Tymczasem mamy koniec sierpnia jest nowy powołany kierownik kancelarii, który zajmuje się mierzeniem mebli.

Wybór członków Rady Społecznej

XI       Panie Starosto! Jakie było kryterium wyboru członków Rady Społecznej? Jednym z członków jest była pracownica p. Kaczmarek. Obecnie jest ona współwłaścicielem przychodni, którą można uznać za konkurencję dla szpitala przynajmniej w zakresie świadczeń ambulatoryjnych. Czy nie jest to zdaniem Pana nieco dziwne?

Starosta na prezydenta?

XII          Panie Starosto! Czy będzie ubiegał się Pan o funkcję Prezydenta Miasta Ostrowa Wlkp. w wyborach samorządowych w 2014 r.? Proszę o konkretną odpowiedź: tak, nie lub nie wiem.

Wydatki na prasę

XIII         Z czego wynikają różnice w wysokościach wydatków z budżetu starostwa na media lokalne w 2011 roku i czym kierowano się przy ich wyborze?

Karetka „S-ka” bez lekarza?

XIV         Czy jest Pan świadom, że karetki S powinny jeździć z lekarzem! Do mojej teściowej, która miała zawał przyjechała karetka S, ale bez lekarza! Mam nadzieję, że NFZ wyjaśni sytuację i sprawdzi kartę wyjazdową z tego dnia. Gdzie tu bezpieczeństwo mieszkańców powiatu???

XV          Ile powiat ostrowski wyłożył pieniędzy na współorganizację dożynek?

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx