Pleszewianin kradł w ostrowskich marketach

Udostępnij
Tweet

Ostrowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej, ustalili i zatrzymali 45-letniego mieszkańca Pleszewa, który dokonał kilkunastu kradzieży na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kradzież na terenie marketów jest dość powszechnym zjawiskiem. Złodzieje wykorzystują fakt zgromadzenia towaru na wielkiej powierzchni jak również to, że markety są odwiedzane przez dużą liczbę osób. Liczą oni po prostu na „wtopienie” się w tłum. Z takiego zapewne założenia wyszedł 45-letni mieszkaniec Pleszewa, który dodatkowo chciał wykorzystać fakt zamieszkiwania w innej miejscowości.

Mężczyzna kradł towar w kilku ostrowskich marketach. Jego łupem padały m.in. różnego rodzaju elektronarzędzia, a także akcesoria elektroniczne takie jak tablet czy domofon. Kradzione przedmioty zastawiał w komisach, czerpiąc z tego korzyść materialną.

Pracujący nad tą sprawą kryminalni przeglądali m.in. sklepowe monitoringi, usiłując wytypować potencjalnego złodzieja. Ich żmudna praca nie poszła na marne, a zebrane w tej sprawie informacje doprowadziły policjantów do sąsiedniego powiatu. Na terenie Pleszewa zatrzymali oni ostatecznie podejrzewanego o te kradzieże 45-letniego mężczyznę, a w jednym z komisów zabezpieczyli kradzione przez niego wiertarki.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Śledczy ustalili, że dokonał on 6 kradzieży mienia na łączną kwotę ponad 2 tysięcy złotych. Przestępstwa te zagrożone są karą więzienia do 5 lat.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Jeden ze zmarłych policjantów pochodził z sąsiedniego powiatu
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx