Złe warunki na drogach

Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim zwraca uwagę na trudne warunki na drogach apelując jednocześnie do kierowców o ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków.

Panująca tegorocznej zimy aura przyzwyczaiła kierowców do korzystnych warunków na drodze. Od wczoraj sytuacja diametralnie się zmieniła za sprawą marznącego deszczu. Drogi są w wielu miejscach oblodzone, co w znacznym stopniu utrudnia poruszanie się pojazdom.

Ostrowscy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, że w takich warunkach droga hamowania znacznie się wydłuża, a gwałtowane użycie hamulca może doprowadzić do poślizgu. Należy także zachować większą odległość od jadącego przed nami pojazdu, tak aby w porę bezpiecznie wykonywać wszelkiego rodzaju manewry. Nie zapominajmy również  o odpowiednio wcześniejszym używaniu kierunkowskazów. Bezwzględnie należy zadbać o usunięcie lodu z szyb, w celu zapewnienia sobie dobrej widoczności i szerokiego pola widzenia.

Oblodzone chodniki i ścieżki rowerowe to duże zagrożenie dla kierowców jednośladów. Tu o upadek nie trudno, a konsekwencje mogą być poważne. Radzimy na ten czas zamienić rowery na  komunikację publiczną.

Zapewnienie bezpieczeństwa na drogach to jedno z podstawowych zadań policjantów ruchu drogowego. Dlatego też, już od dzisiejszego dnia, na drogach pojawi się większa liczba policyjnych patroli i to nie tylko na głównych ciągach komunikacyjnych. Policjanci będą kontrolować przede wszystkim trzeźwość kierowców i prędkość jazdy oraz stan techniczny pojazdów. Szczególną uwagę będą zwracać na właściwe oświetlenie samochodów i stan szyb zapewniających poprawną widoczność kierowcy we wszystkich kierunkach.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx