Pierwsze Ostrowskie Karty Dużej Rodziny 3 + wręczone

Udostępnij
Tweet

13 rodzinom, które jako pierwsze złożyły wniosek o wydanie Ostrowskiej Karty Dużej Rodziny 3 +, wręczono karty upoważniające do zniżek w ramach programu. Uroczystość odbyła się w poniedziałek 20 stycznia 2014 r. w ostrowskim ratuszu.

Program Ostrowska Karta Rodziny 3 + stwarza system ulg i preferencji rodzinom wielodzietnym zamieszkałym na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Adresatami programu są rodziny z trojgiem i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 24 roku życia, jeśli dziecko uczy się lub studiuje.

Do programu przystępuje coraz więcej rodzin. Pierwszym 13 rodzinom Ostrowskie Karty Dużej Rodziny 3 + wręczył Prezydent Jarosław Urbaniak.

Serdecznie dziękuję Państwu za przybycie, niezmiernie cieszę się ze spotkania. Ostrów Wielkopolski nie był pierwszy z kartą dużej rodziny, ale mam nadzieję, że już niedługo będzie  na tym polu samorządowym najlepszy. Mam również nadzieję, że rodziny,  przedsiębiorcy i instytucje przyczynią się do tego, że kolejne podmioty do programu będą przystępować – powiedział Prezydent Jarosław Urbaniak.

Wniosek należy złożyć osobiście w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim al. Powstańców Wielkopolskich 18. Do złożenia wniosku niezbędne jest okazanie dowodu osobistego. Rozpatrzenie wniosku oraz wydanie Ostrowskiej Karty Rodziny 3+ następuje w ciągu 14 dni od daty złożenia wniosku. Każdy z małżonków jest uprawniony do złożenia wniosku o wydanie Ostrowskiej Karty Rodziny 3+ dla współmałżonka. Ostrowska Karta Rodziny 3+ wydawana jest na okres jednego roku.

 – Do złożenia wniosku niezbędne jest okazanie dowodu osobistego. Wnioski rozpatrywane są w ciągu 14 dni, licząc od daty wpłynięcia dokumentu do Urzędu Miejskiego. Wniosek może złożyć każdy z małżonków. Potwierdzeniem uprawnień do korzystania z programu jest posiadanie „Ostrowskiej Karty Rodziny 3+”, którą otrzymuje każdy członek rodziny spełniający kryteria –  mówi Marlena Maląg Zastępca Prezydenta Miasta.

Do tej pory do programu przystąpiło  w sumie 35 podmiotów z terenu Ostrowa Wielkopolskiego. Lista jest cały czas otwarta. „Ostrowska Karta Rodziny 3+” docelowo obejmuje swoim zakresem także ulgi i zniżki na: bilety do Kina „Komeda”, bilety wstępu na imprezy organizowane przez Ostrowskie Centrum Kultury, bilety wstępu do Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, a także usługi świadczone przez publiczne przedszkola i Żłobek Miejski.

Wnioski do pobrania znajdują się w zakładce  „Ostrowska Karta Rodziny 3 +”,  w rubryce „Wniosek o wydanie Ostrowskiej Karty Rodziny 3 +” . Poniżej link do wniosku:

www.ostrow-wielkopolski.eu/miasto/dzialania-prorodzinne-karta-duzej-rodziny-3/190-miasto/karta-duzej-rodziny-3/8632-wniosek-o-wydanie-ostrowskiej-karty-rodziny-3

 

Rodzina Państwa Koczurów

Rodzina Państwa Maćkowiaków

Rodzina Państwa Twardowskich

Rodzina Państwa Szychów

Rodzina Państwa Kubera-Szymanowskich

Rodzina Państwa Mizerkiewiczów

Rodzina Państwa Marczyków

Rodzina Państwa Nowickich

Rodzina Państwa Sikorów

Rodzina Państwa Sołtysiaków

Rodzina Państwa Zwierzów

Rodzina Państwa Pietrzaków

Rodzina Państwa Marczaków

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx