Pierwsze Ostrowskie Karty Dużej Rodziny 3 + wręczone

13 rodzinom, które jako pierwsze złożyły wniosek o wydanie Ostrowskiej Karty Dużej Rodziny 3 +, wręczono karty upoważniające do zniżek w ramach programu. Uroczystość odbyła się w poniedziałek 20 stycznia 2014 r. w ostrowskim ratuszu.

Program Ostrowska Karta Rodziny 3 + stwarza system ulg i preferencji rodzinom wielodzietnym zamieszkałym na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Adresatami programu są rodziny z trojgiem i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 24 roku życia, jeśli dziecko uczy się lub studiuje.

Do programu przystępuje coraz więcej rodzin. Pierwszym 13 rodzinom Ostrowskie Karty Dużej Rodziny 3 + wręczył Prezydent Jarosław Urbaniak.

Serdecznie dziękuję Państwu za przybycie, niezmiernie cieszę się ze spotkania. Ostrów Wielkopolski nie był pierwszy z kartą dużej rodziny, ale mam nadzieję, że już niedługo będzie  na tym polu samorządowym najlepszy. Mam również nadzieję, że rodziny,  przedsiębiorcy i instytucje przyczynią się do tego, że kolejne podmioty do programu będą przystępować – powiedział Prezydent Jarosław Urbaniak.

Wniosek należy złożyć osobiście w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim al. Powstańców Wielkopolskich 18. Do złożenia wniosku niezbędne jest okazanie dowodu osobistego. Rozpatrzenie wniosku oraz wydanie Ostrowskiej Karty Rodziny 3+ następuje w ciągu 14 dni od daty złożenia wniosku. Każdy z małżonków jest uprawniony do złożenia wniosku o wydanie Ostrowskiej Karty Rodziny 3+ dla współmałżonka. Ostrowska Karta Rodziny 3+ wydawana jest na okres jednego roku.

 – Do złożenia wniosku niezbędne jest okazanie dowodu osobistego. Wnioski rozpatrywane są w ciągu 14 dni, licząc od daty wpłynięcia dokumentu do Urzędu Miejskiego. Wniosek może złożyć każdy z małżonków. Potwierdzeniem uprawnień do korzystania z programu jest posiadanie „Ostrowskiej Karty Rodziny 3+”, którą otrzymuje każdy członek rodziny spełniający kryteria –  mówi Marlena Maląg Zastępca Prezydenta Miasta.

CZYTAJ  Majostaszki 2023 odbędą się. Kto wystąpi?

Do tej pory do programu przystąpiło  w sumie 35 podmiotów z terenu Ostrowa Wielkopolskiego. Lista jest cały czas otwarta. „Ostrowska Karta Rodziny 3+” docelowo obejmuje swoim zakresem także ulgi i zniżki na: bilety do Kina „Komeda”, bilety wstępu na imprezy organizowane przez Ostrowskie Centrum Kultury, bilety wstępu do Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, a także usługi świadczone przez publiczne przedszkola i Żłobek Miejski.

Wnioski do pobrania znajdują się w zakładce  „Ostrowska Karta Rodziny 3 +”,  w rubryce „Wniosek o wydanie Ostrowskiej Karty Rodziny 3 +” . Poniżej link do wniosku:

www.ostrow-wielkopolski.eu/miasto/dzialania-prorodzinne-karta-duzej-rodziny-3/190-miasto/karta-duzej-rodziny-3/8632-wniosek-o-wydanie-ostrowskiej-karty-rodziny-3

 

Rodzina Państwa Koczurów

Rodzina Państwa Maćkowiaków

Rodzina Państwa Twardowskich

Rodzina Państwa Szychów

Rodzina Państwa Kubera-Szymanowskich

Rodzina Państwa Mizerkiewiczów

Rodzina Państwa Marczyków

Rodzina Państwa Nowickich

Rodzina Państwa Sikorów

Rodzina Państwa Sołtysiaków

Rodzina Państwa Zwierzów

Rodzina Państwa Pietrzaków

Rodzina Państwa Marczaków

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx