Jarosław Lisiecki zaskoczył

We wtorek w czasie Sesji Rady Miejskiej postanowiłem po raz kolejny odczytać pytania widzów Ostrow24.tv. Przez ostatnie kilka miesięcy Przewodniczący Jarosław Lisiecki odbierał mi głos, zabijając demokrację. Zgłosiłem skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich, który wszczął postępowanie w tej sprawie. Wtorkowa sesja była jednak wielką niewiadomą. Czy przewodniczący Lisiecki okazał się niereformowalny czy może jednak skapitulował. Zobaczcie Państwo sami.

Uprzejmie proszę o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania, które mieszkańcy Ostrowa Wlkp. zadali za pośrednictwem portalu www.ostrow24.tv:

 

Niespójność w sprawie ulicy Kasztanowej

1. Dlaczego pan prezydent mówi, ze nie podał terminu wykonania utwardzenia bądź wykonania nawierzchni na ul. Kasztanowej – i tutaj błąd – w roku 2012 w kwietniu lub w maju(nie pamiętam dokładnie) podał pan termin i koszt wykonania nawierzchni ul. Kasztanowej – może pan Radziszewski będzie miał to w archiwum i dokładnie panu powie kiedy to było, chyba że po raz kolejny odbierze mu sie głos – więc nadal twierdzę że to jest mydlenie oczu mieszkańcom. Chyba górka saneczkowa za 200.000 zł jest mniej ważna niż utwardzenie ostatniej ulicy w tej dzielnicy

 

Prezydent otwiera firmy poza miastem

2. Dlaczego p. prezydent otwiera zakłady pracy firmę w Lewkowcu? Przecież to gmina Ostrów Wlkp. Czyżby w Ostrowie brakowało inwestorów i wchodzi się z buciorami na obce grunty by pokazać się z dobrej strony. Panie prezydencie, gdzie te zakłady pracy? Z placów zabaw i festynów nie wyżywimy naszych rodzin, a bezrobocie idzie w górę… Jaki jest pana pomysł?

 

Zatrudnienie w instytucjach miejskich

3. Ilu pracowników zatrudnia Urząd Miejski i spółki należące do miasta? Jaka jest średnia płaca w/w. Ile zarobili w 2012 prezesi, dyrektorzy czy ewentualnie kierownicy poszczególnych instytucji: Holdikom, MZGM, Targowiska Miejskie, Straży Miejskiej, Miejski Zakład Oczyszczania i wszystkich instytucji miejskich. Chodzi o szefów i ich zastępców. Oczywiście chodzi o roczne dochody łącznie z nagrodami. Jak się mają te płace (procentowo) do roku 2011?

 

 

 

 

 

Rondo w newralgicznym miejscu

4. Chciałbym złożyć wniosek do władz miasta, Rady Miasta o rozważenie budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego, Śmigielskiego oraz Asnyka. Wydaje się, że skrzyżowanie to jest bardziej newralgiczne i niebezpieczne od wszystkich na których do tej pory ronda pobudowano w tym rejonie.

 

5. Kto jest odpowiedzialny za postawienie ronda tam gdzie nie jest potrzebne (Waryńskiego-Śmigielskiego)? Zamiast tam gdzie dużo bardziej by się przydało (Śmigielskiego-Paderewskiego-Asnyka) ktoś chyba pomylił priorytety…

 

Segregacja, a kontenery na osiedlach

6. Proszę o rzetelną odpowiedź. Panie Prezydencie wszyscy wiemy, że od lipca wchodzi w życie ustawa śmieciowa. Kiedy i czy komunalna spółka MZGM planuje wymieniać kontenery na śmieci oraz uniemożliwić podrzucanie śmieci z innych rejonów miasta poprzez zamknięcie terenu. Pytam jako mieszkanka osiedla przy ul. Harcerskiej. Zadeklarowaliśmy segregację odpadów w zbieranych przez MZGM oświadczeniach. Na dzień dzisiejszy dostęp do naszych kontenerów jest ułatwiony, na razie widzimy zbieraczy puszek ale od lipca mamy wszelkie podstawy sądzić, iż pod osłoną nocy mogą być przywożone i składowane śmieci niesegregowane.

 

Sygnalizacja

7. Kiedy będzie sygnalizacja świetlna przy ul. Głogowskiej?

Prezydent się przytula?

8. Mam Pytanie do P. Prezydenta – jak Pan się włącza w akcję Milki – moje miasto się przytula? Dzięki mieszkańcom, którzy klikali w konkursie mamy szanse na wygraną i promocję miasta w stacji ogólnopolskiej. Czy zamierza Pan wystosować jakieś podziękowania na łamach naszych mediów? Sądzę, że wypadało by to zrobić gdyż promocja miasta się przyda i mam nadzieje że więcej inwestorów przyjedzie do Ostrowa i stworzy nowe miejsca pracy.

 

Płot przy Staroprzygodzkiej 104

9. Czy MZGM zamierza zrobić płot przy bloku na Staroprzygodzkiej 104? W niedzielę jak jest wiele aut, a zwłaszcza teraz gdy jest robiony parking i układana kostka coraz więcej aut staje na naszym parkingu –  to po 1. a po drugie otworzył sie prywatny handel autami i niestety jest ich coraz więcej a miejsca na zaparkowanie samochodu nie ma czy zostania dorobione miejsca parkingowe albo zrobiona jakaś brama?

CZYTAJ  W ostatniej chwili odnaleziono zaginioną

 

 

 

 

Umieranie miasta

10. Ja mam tylko jedno pytanie do prezydenta co on zrobił dla tego miasta przez okres swojego rządzenia aby te miasto nie umierało. Masę domów w Ostrowie jest do sprzedaży , młodzi ludzie wyjeżdżają na stałe zostają emeryci. Rządzenie miastem nie polega na budowie kolejnych rond. Ja rozumiem, że trzeba zarobić na stanowisku na siebie ale również coś trzeba zrobić dla tego miasta.

 

Wyjątkowa Wylotowa

11. Z mojej strony pytanie drogowe: Jakie trzeba mieć układy (lub co zrobić dla miasta) aby być wyjątkiem od reguły. Na nowej ulicy Wylotowej (tej do wiatraków) wytyczono „koryto” które ma być bezkolizyjne. Ruch lokalny odbywa się po bokach. Czym przysłużyły się dwie firmy przy tej ulicy, że są ważniejsze od innych? Dlaczego zrobiono dla nich wyjątek? Gdzie równe traktowanie?

 

Badanie opinii mieszkańców

12. Czy włodarze Ostrowa Wlkp. (może jako pierwsi w Polsce) mają zamiar wykorzystać swoją stronę internetową jako narzędzie do badania opinii mieszkańców na temat (głupich niejednokrotnie) pomysłów. „By żyło się lepiej” – bo chyba takie hasła głosiła partia, która rządzi w Ostrowie Wlkp. z założenia powinna liczyć się ze zdaniem swoich wyborców. Stworzenie ankiety internetowej nie kosztuje majątku, a zrobić to może każdy średnio rozgarnięty student informatyki. W przypadku gdy sam głos to za mało można dodać element uzasadnienia. Wykorzystując takie narzędzie przed podjęciem ważnych decyzji można ustrzec się wielu nieprzemyślanych posunięć i umożliwić obywatelom udział w decydowaniu o swoim mieście. Czy rządzący zamierzają liczyć się z zdaniem mieszkańców? Czy też przypomną sobie o obywatelach przed wyborami?

 

Bezpłatna komunikacja miejska

13. Czy Ostrów Wielkopolski pójdzie w ślady Żor i wprowadzi bezpłatną komunikację miejską? „Z urzędniczych badań wynika, że coraz mniej osób wybiera komunikację miejską, a coraz wyższe ceny biletów nie poprawiają sytuacji.” źródło: http://natemat.pl/56039,zory-wprowadza-bezplatna-komunikacje-miejska-niemozliwe-staje-sie-rzeczywistoscia Liczba samochodów by się zmniejszyła a i miałoby to na pewno pozytywny wpływ na naturę.

 

Niż demograficzny

14. 1. Proszę o podanie działań jakie podejmuje Urząd Miasta w związku ze zmniejszeniem się liczby uczniów w szkołach w Ostrowie Wielkopolskim. 2. Proszę o podanie minimalnej liczy uczniów, która umożliwia utworzenie klasy w szkole podstawnej oraz w gimnazjum 3. Proszę o podanie minimalnej liczy uczniów wymaganej do utworzenia grupy językowej w gimnazjum w Ostrowie Wielkopolskim. 4. Czy Urząd Miasta (Organ Prowadzący) narzuca szkołą minimalną ilość uczniów konieczną do utworzenia grupy językowej w gimnazjum

 

15. Czy targowiska miejskie mają pomysł na rozwój targowisk?

Ustawa śmieciowa oczami radnego

16. Pytanie do radnego Motylewskiego. Jak Ostrów jest przygotowany do problemu śmieciowego. Proszę po nazwiskach kto próbuje kręcić lody i czy wszystko jest dograne?

Prezydent ze Szczecina?

17. Mówi pan prezydent ze Ostrowscy przedsiębiorcy i handlowcy są dla pana oczkiem w głowie, a na Majostaszkach przez 9 lat stoiska ciężkiej gastronomi zajmowali handlowcy z Ostrowa. W tym roku na wyłączność dostała firma z okolic Szczecina. Czy prezydenta w następnych wyborach też dostaniemy z okolic Szczecina?

Polityczna ekonomia

18. Wszystkie działania zmierzają ku oszczędnościom przedwyborczym. Czy jako pojedyncze osoby i partia jesteście wstanie, Panie Prezydencie, zrezygnować z ulotek, bilbordów, reklam, dziwnych gazetek, itp. a pieniądze przeznaczyć na inne szczytne cele, jak dzieci Ostrowa, na dzieciach się nie oszczędza, w dzieci się inwestuje. Proszę nie odpowiadać, że na kampanię są inne pieniądze, bo to tak, jak uwierzyć, że Kopciuszek szedł do chorej babci.

CZYTAJ  Palił się las

Kolejka wąskotorowa

19. Gmina Krośnice, oddalona od nas o 50 km oddała właśnie do użytku 3 km trasę kolejki wąskotorowej z wyremontowanym parowozem. Czy nasze miasto nie mogłoby wykonać podobnej inwestycji na bazie istniejącej kolejki na Piaskach? Jak widać na podanym przykładzie da się to zrobić.

Proszę wytłumaczyć mieszkańcom miasta dlaczego pozbawia sie ich takiej atrakcji jak kolejka wąskotorowa. Czyżby, jak to mówią w Krośnicach, byliśmy jedynym miastem które nakazało zdjęcie plakatów informujących o uruchomieniu przepięknej kolejki i atrakcji w parku w Krośnicach? Dlaczego miasto zachowuje sie jak przysłowiowy pies ogrodnika? Czyżby tradycje kolejowe ów panującego miały zero znaczenia? A i jeszcze jedno, Krośnice postarały sie o tory uwaga z 1928 r. z rozbiórki z okolic Wałbrzycha. Ale jak widać po tym przykładzie miasto – Ów Panujący troszczyć się może o swoją kasę, interes, a nas mieszkańców ma w poważaniu. Mieszkaniec życzy wszystkiego dobrego i miłych przejażdżek pseudo ciuchcią na kołach.

20. Kiedy zostanie wybudowane skrzyżowanie kończonej właśnie ulicy Sadowej i Wrocławskiej? Czy po zakończeniu prac na Sadowej będzie mieć ona przejazd, czy też może wzorem ul. Wylotowej miasto wybudowało kolejny bubel?

 

21. Na Piaskach w byłym budynku zielonej laguny straszy od 2 lat i nic się nie dzieje? Czy nie należało temu dzierżawcy dać wypowiedzenie wtedy kiedy był gotowy plan na coś nowego? Gdzie tu wasza gospodarność? A oprócz tego na tym obiekcie oprócz euro, kiedy sponsorem było miasto, nic się nie dzieje.

22. Panie Prezydencie mam pytanie – Akcja Katolicka przy parafii Św. Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim dostawała dotację w konkursie ofert. Czy były wykorzystywane w parafii czy zasilały konto innej organizacji /świetlica terapeutyczna- przy ulicy Granicznej/?

23. Przy skrzyżowaniu ulicy Strzeleckiej z Aleją Solidarności zostały postawione dwie bramki do gry w piłkę. Jest to fajny pomysł i często widzę że dzieciaki korzystają z tego iż można sobie tutaj pokopać, ale jakby na to nie patrzeć bardzo łatwo jest wykopnąć piłkę na ulice. Czy planuje pan postawić w tym miejscu jakieś ogrodzenie zabezpieczające, siatkę lub cokolwiek innego?

24. Jadąc ul. Sadową w stronę Wrocławskiej jest fajny zjazd z górki który jak zimą przymarznie może sprawić, że niedzielni kierowcy na letnich oponach nie zatrzymają się przed skrzyżowaniem. Może lepiej puśćmy ruch dopiero na wiosnę albo zróbmy jednokierunkową tak, że pod górkę będzie można, a z górki już nie

25. Kluby Abstynenta przystępują do konkursu ofert i dostają dotację na ich prowadzenie, ale grupy które się spotykają w pewne dni tygodnia płacą kwotę pienieżną, która pochodzi „z kapelusza” stowarzyszeniu, które prowadzi dany klub, a ma wpisane w statucie walkę z uzależnieniami. Panie Prezydencie czy to jest zgodne z przyznaną dotacją /Konkurs ofert/?

26. Drogę przed blokami TBS przy ul. Konopnickiej 54 i 56, zmieniono ze „ślepej” wewnątrzosiedlowej na publiczną przelotową w dwóch kierunkach. Czy droga ta położona jest w wymaganej przez przepisy odległości od budynków? Jeśli nie, to prosimy o przywrócenie drogi „ślepej”.

Wychodząc z bloków ostrowskiego TBS przy ul. Konopnickiej 54 i 56 wchodzimy bezpośrednio na ruchliwą drogę, po której jeżdżą nie tylko mieszkańcy osiedla bojanowskiego, lecz również skracający sobie do i z Al. Słowackiego. Odległość drogi od krawędzi budynków to zaledwie 80-100 cm. Jest to bardzo niebezpieczne, szczególnie jeśli chodzi o dzieci. Jaka jest minimalna dopuszczalna odległość drogi od budynku? Czy w tym przypadku zachowane są wszelkie normy bezpieczeństwa?

 

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx