Zakończyli lato na Piaskach

Atrakcje na niemal całej długości ostrowskich Piasków czekały na wszystkich, którzy w sobotę 7 września 2013 r.  wzięli udział w festynie „Żegnamy Lato na Rok”. Była Wioska Indiańska Pocahontas, biesiada country, pokazy ratownictwa,  występy taneczne, zumba, a także znakowanie rowerów przez Straż Miejską.

Zorganizowany przez grupę kapitałową Holdikom S.A.  piknik to sportowo – kulturalna propozycja zakończenia tegorocznych wakacji. Działania swoim zasięgiem objęły cały teren Piasków wzdłuż plaży. Na boisku odbywała się część sportowa  (więcej o tym http://www.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl/miasto/aktualnosci/8080-zegnamy-lato-na-rok-na-sportowo ), nieco dalej były stoiska, mała scenka do wstępów dzieci i młodzieży, wioska indiańska oraz wystawa starych samochodów, natomiast w „Zielonej Lagunie” odbywała się biesiada country.

Dużym  zainteresowaniem, szczególnie najmłodszych,  cieszyła się wioska indiańska, w której  można było  wziąć udział w specjalnie przygotowanym programie gier i zabaw. Dzieci mogły się nauczyć m.in. indiańskiego tańca i śpiewu, strzelania z łuku oraz rzutu włócznią.

W  Rodzinnej Strefie zabaw odbyły się  występy artystyczne dla dzieci, pokaz magii w wykonaniu Carlosa, bzik show, a także pokazy sprzętu strażackiego i ratowniczego. Na najmłodszych czekały dmuchane place zabaw oraz wesołe miasteczko.
Jedną z atrakcji była także strefa warsztatowa, w której najmłodsi mogli nauczyć się, m.in. jak lepić garnki oraz czerpać papier. Tradycyjnie czynna była  wieża napięć oraz park linowy.

Ostrowski Automobil Klub  zaprezentował zabytkowe samochody, m.in. syrenkę 103, fiat 126 p oraz wartburg 353.

Wieczorem odbyła się Biesiada Country w wykonaniu grupy Konwój oraz formacji tanecznej Strefa Country. To jedna z najbardziej uhonorowanych  formacji tanecznych country w Polce. Od 1999 roku grupa sześciokrotnie zdobyła tytuł „zespół taneczny roku” w plebiscycie Dyliżanse. Gwiazdą festynu był zespół „Redlin”.

CZYTAJ  Pożar domu przy Gorzyckiej

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx