W tym roku 1 sierpnia przypada 80. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na elewacji szkoły podstawowej im. Arkadego Fiedlera i Armii Krajowej w Raszkowie powstał mural, nawiązujący do nazwy placówki oraz tego ważnego wydarzenia.
Nowy mural historyczny. Podoba Wam się?
Szachownica na tym Hurricane powinna mieć odwrotne barwy – takiej właśnie wtedy używano, dopóki Kaczyński jej nie odwrócił na drugą stronę.
👍
Powstanie Wielkopolskie to jedna z niewielu polskich wiktorii, a zasadniczo jedyna tak duża i udana insurekcja w dziejach Polski, w efekcie której udało się doprowadzić do oswobodzenia spod niemieckiego jarzma niemal całej Wielkopolski.
Kiedy zobacze mural o tej tematyce?
to prawda i nasi powstancy latali i bronili warszawy w 1920 i otym nikt niewie bo nikt nie mowi
Powstańcy Wielkopolski latali w 1920 roku? Nierealne. Latali Amerykanie, przeczytaj sobie „Dług honorowy”. Doucz się a potem zabieraj głos.
Moim zdaniem niepotrzebnie na jednej ścianie powstały dwa murale. Trzeba było to namalować na dwóch osobnych ścianach. Teraz to wygląda, jakby powstaniec bronił się przed nalotem dywizjonu 303.
To nie lepiej było upamiętnić powstanie wielkopolskie, jedyne które się udało, a jakoś przez ostatnie lata poszło w zapomnienie.
Lepszy byłby malunek taki jak na nowo odsłoniętym pomniku niedawno co go tak krytykowali
Skośnooki ten powstaniec…
Super mural jednak w szkole podstawowej w Bieganinie jest ładniejszy, czy wykonawca był ten sam?
Ten powstaniec to trochę jak Azjata wygląda. No ale sam mural na pewno ładniejszy i lepszy niż ten proukraiński w Ostrowie.
Klasa mural! Malowali najwidoczniej polscy patrioci. Ten proukraiński w Ostrowie malowały jakieś pachołki banderowców, zdrajcy, pewnie pisowcy bo oni gorliwe sługi upadliny, zdrajcy Polski i szubrawcy.
Dywizjon 303 nie latał w 1944 do Warszawy natomiast prawa strona muralu rzeczywiście nawiązuje do powstania .
Dywizjon 303 to odwołanie do dzieła Arkadego Fiedlera, nie do AK
” Na elewacji szkoły podstawowej im. Arkadego Fiedlera i Armii Krajowej w Raszkowie powstał mural, nawiązujący do nazwy placówki oraz tego ważnego wydarzenia. ” czytamy ze zrozumieniem ( :