Komu uciekł żółw? Był szybki jak zając?

Udostępnij
Tweet

Trudno w to uwierzyć, ale w samym powiecie ostrowskim co kilka-kilkanaście dni ktoś znajduje jakiegoś żółwia. Każdy z nich prawdopodobnie uciekł właścicielowi lub został specjalnie porzucony.

Ostrowscy strażnicy miejscy zatrzymali do wyjaśnienia żółwia żółtolicego (żółtobrzuchy – Pseudemys concinna), który przemieszczał się w rejonie bloków mieszkalnych przy ulicy Kościuszki. Na ślad uciekiniera natrafiła dozorczyni, która o swoim odkryciu powiadomiła funkcjonariuszy.

Żółw żółtolicy to gatunek spotykany między innymi w USA, Brazylii czy Meksyku. Jego karapaks, czyli powszechnie mówiąc „skorupa”, osiąga długość do 30 cm. Hodowany jest często przez polskich terrarystów. Przedstawicieli tego gatunku można obecnie spotkać również w jeziorach, rzekach czy kanałach w naszym kraju i to za sprawą ludzi, którzy często pozbywając się tych zwierząt doprowadzili do jego inwazji w naszym środowisku.

Zatrzymany osobnik został przetransportowany do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, gdzie oczekiwał będzie na swojego opiekuna.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Nadal dzieci mogą dołączyć do bezpłatnych animacji
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
michał
1 dzień temu

to był moment

sikora
1 dzień temu

co Wy za głupoty piszecie, przecież zając nie jest tak prędki jak żółw …

ŻÓWNindża
1 dzień temu

Żółwie czerwonolice i żółtolice niestety ale już u nas funkcjonują normalnie. To jest efekt żółwików słodziutkich po 10zł w zoologicznym. Jak urosły i zaczęły gryźć w palce to lądowały na wolności. Już 15 lat temu takie w ołoboku pływały.

Mlody
1 dzień temu

Nikomu nie uciekł takiego samego złapałem jak w rąbczynie maszerował na drugą stronę drogi i nie jest to gatunek pod ochroną tylko inwazyjny….

Jan
1 dzień temu

Nareszcie jakiś sukces straży miejskiej, brawo 🖐

Dobra dusza
odpowiada  Jan
1 dzień temu

To nie sukces straży miejskiej tylko firmy która opiekuje się tym budynkiem a konkretnie pracownika tej firmy co znalazł tego żółwia i powiadomił schronisko 👏👏👏

****
1 dzień temu

Wbrew opiniom żółwie nie są takie wolne 🙂 i dość cwane w ucieczkach 🙂 u naszego zepsuła się siatka i chwila i już był na zewnątrz….

Chińczyk
1 dzień temu

Na zupa on się nadawać i dobrze smakować. Ja umieć przyrządzić tego dziada a wy poczuć egzotyczny smak w moja knajpa. 😋

Ostatnio edytowany 1 dzień temu by Chińczyk
Milord z Pleszewa łysy staruch
1 dzień temu

Przeżyje u nas zimę.?

Mariusz
odpowiada  Milord z Pleszewa łysy staruch
1 dzień temu

Ma szansę. Często zagrzebuje się w błocie i hibernuje, podobnie jak nasz rodziny żółw błotny. To wprawdzie gatunek ciepłolubny i źle znosi nasze zimy, ale zdarza się, że mu się udaje.

oo
1 dzień temu

Tyyyyllllkooo naaaaa moooomennnnt spuuuuuuściiiiiiiłeeeem go z oczzzzzzu. Tooooooo byyyyył mommmmmment jaaaak uciiiiiiekł!!! Oddddbiiiiorę goooo zaaaaaa 20 laaaaaat

mieszkaniec
odpowiada  oo
1 dzień temu

Tym komentarzem próbujesz zwrócić na siebie uwagę. Opłacić ci psychiatrę czy jak ci chłopcze pomóc?

oo
odpowiada  mieszkaniec
1 dzień temu

Jeżeli naprawdę nie rozumiesz żartu ,to raczej opłać sobie wizytę 😉

Gdzie
odpowiada  oo
1 dzień temu

Wszystko z twoją głową w porządku,w domu wszyscy zdrowi??? Jak potrzebujesz pomocy to zgłoś się do lekarza naprawdę,po co się męczyć

artem
odpowiada  oo
1 dzień temu

😉

Ostatnio edytowany 1 dzień temu by artem
mary dół
odpowiada  oo
1 dzień temu

OO

…nie będę czytać…

16
0
Napisz co o tym sądziszx