Monitoring nagrał osobę, która mogła oszukać na BLIK-a (WIZERUNEK)

Udostępnij
Tweet

Dzięki kamerze z monitoringu udało się zarejestrować twarz mężczyzny, który według wstępnych ustaleń, wypłacał za pomocą kodu BLIK pieniądze pochodzące z oszustwa.

Sprawca pojawił się w Kaliszu przy jednym z bankomatów. Co ciekawe, publikacja wizerunku nastąpiła po czterech miesiącach od popełnienia oszustwa.

20 lutego nieustalona osoba podczas rozmowy telefonicznej podała się za pracownika banku i przekonała pokrzywdzonego, że jego pieniądze zdeponowane na rachunku bankowym mogą paść łupem przestępców. Ostatecznie oszust przekonał pokrzywdzonego do wykonania przelewu za pomocą kodu blik.

W ramach prowadzonego postępowania, policjanci zabezpieczyli nagranie z kamery monitoringu, na których zarejestrowana została sylwetka mężczyzny, mogącego mieć związek z tym zdarzeniem. Osoby rozpoznające mężczyznę, którego wizerunek publikujemy lub posiadające jakiekolwiek informacje na jego temat, proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie sierż. szt. Anną Dembską pod nr telefonu 47 77 51 305 lub 47 77 51 364 (sekretariat Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego).

Wszelkie istotne dla sprawy informacje można również przekazywać pod nr 47 77 51 900 – czynny całą dobę lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: [email protected]

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  100-lecie OSP z gminy Raszków (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Człowiek
16 dni temu

Kalisz stan umysłu

Mariusz
17 dni temu

Bardzo charakterystyczna twarz – nie ma brody. W dzisiejszej rzeczywistości samych brodatych i łysych facetów, nie trudno będzie go znaleźć.

dsdsdsd
17 dni temu

bo Policja tylk potrafiła łapać ludzi bez masek na twarzy 😛

Yeti
17 dni temu

Słuchajcie…po 4 miesiącach bo banki tyle organizują i wysyłają monitoringi… I tak się cieście że ten monitoring jest bo normalnie banki piszą że monitoring został już zagrany…pomimo że policjant wysłał pismo o zabezpieczenie w dniu wypłaty….

Samurai
odpowiada  Yeti
17 dni temu

Ty też się cieś

Yeti
odpowiada  Samurai
16 dni temu

Nie ćiepiaj sie

olo
17 dni temu

No tak… zapał do pracy jak PL reprezentacja p.noznej.

Z.....
17 dni temu

Po tych fotkach i czterech miesiącach to trzeba teraz szukać wiatru w polu

8
0
Napisz co o tym sądziszx