Najbogatsi w Polsce – najnowszy ranking. Właściciel Dino zaskakuje

Udostępnij
Tweet

Urodzony w pobliskim Krotoszynie 50-letni Tomasz Biernacki został najbogatszym Polakiem. Wszystko za sprawą posiadania 51% udziałów w spółce Dino. Pozostała część w znacznym stopniu była nabywana przez zagraniczne fundusze inwestycyjne.

Biernacki urodził się tuż przed Świętami 22 grudnia 1973 roku w Krotoszynie. Pierwszy sklep pod nazwą Dino otworzył w Gostyniu w 1999 roku. Dynamiczny rozwój nastąpił po 2013 roku, kiedy to zaczęto otwierać ponad 100 sklepów rocznie.

Trzy lata wcześniej, biznesmen rozpoczął pracę w organie nadzoru Centrum Wynajmu Nieruchomości, Agro-Rydzyna oraz w radzie nadzorczej Dino Krotoszyn. Kolejne lata przyniosły mu angaż do kolejnych spółek: BT-Nieruchomości, KR Inżynieria, Dino Oil, Dino Północ, BT Holding, Mleczarnia Naramowice i Krot Invest KR Inżynieria.

Majątek właściciela Dino wyceniany jest na 20 mld zł.

Świetnie radzi sobie również urodzony w Ostrowie Wielkopolskim Paweł Marchewka, założyciel firmy Techland. Obecnie awansował na 4. miejsce z majątkiem 8,1 mld zł. W 2019 roku miał majątek o wartości 4,8 mld zł.

Mocno w rankingu spadli państwo Bogdan i Elżbieta Kaczmarkowie. Majątek wyceniono na 2,61 mld zł. Są założycielami spółek Correct i Com40. Obecnie plasują się na 26. miejscu. – Meblarscy giganci, którzy przez lata wyspecjalizowali się w produkcji sof, materacy i mebli tapicerowanych, których największym odbiorcą jest szwedzka Ikea. Niedawno przejęli polski oddział niemieckiego Pfleiderera i tak do ich meblarskiego imperium dołączyły trzy zakłady produkcyjne: dwa w Grajewie i jeden w Wieruszowie, które razem zatrudniają ponad tysiąc pracowników. Ich dwie najważniejsze spółki: Correct K i Com40 przynoszą co roku miliardy złotych przychodów – informuje Wprost.

To pokazuje, że nawet rodząc się w małej miejscowości można osiągnąć wielki sukces.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Dziś pojazdy militarne na Rynku
Subskrybuj
Powiadom o
37 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Marcin
12 dni temu

Pieniądze i wiara potrzebe są za życia.
Później to już na nic potrzebne.

po
17 dni temu

Umarł bogaty człowiek i ktoś pyta grabarza,dużo zostawił? Tego nie wiem,ale wiem że nic nie zabrał.

Mariusz
17 dni temu

Przepis Einsteina na długość życia wolniej biedniej ale dłużej szybko bogato ale krócej może coś w tym jest widział ktoś żeby pieniądz z grobu wystawały bo ja nie tam wszysty są równi

KAASIA
odpowiada  Mariusz
17 dni temu

Dla śmierci wszyscy są równi, byli i będą. Prawda jest też taka, że DINO jest na samym końcu jeśli chodzi o zarobki (wszystkie sieciowe markety w PL). Tak wiec Pan B dorobił się nieuczciwie na uczciwych ludziach.

Janusz
odpowiada  KAASIA
16 dni temu

Nie uczciwie by było gdyby proponował 2k a wypłacał 1k. Słaba stawka to nie jest nie uczciwość

mama
17 dni temu

facet ma sieć sklepów w ilości około 1500 placówek i jego majątek to tylko 20 mld złotych .Wybudowanie jednego kompleksu CPK ma wynieś 155 mild .Sami zobaczcie jak was rząd kroi na kasę .

Tak
odpowiada  mama
17 dni temu

Ty chyba nie wiesz czym jest CPK i co się z tym wiąże, skoro porównujesz wybudowanie nawet 1500 sklepików do takiej inwestycji. Te sklepy to w kilka dni stawiają.

Ostrowianin
odpowiada  Tak
17 dni temu

1500 Placówek, większa część na najdroższych ziemiach w centrum, które musiał kupić
a CPK 3000hektarów w polu wykupione lub zawłaszczone za grosze.

Tak
odpowiada  Ostrowianin
17 dni temu

CPK to nie tylko to lotnisko na powierzchni 3000 hektarów, ale również ponad 2000 km nowych linii kolejowych, pewnie wiele nowych dróg itd. Zresztą samo zaawansowanie budynków CPK w porównaniu z takim Dino to przepaść.

Konfederata
odpowiada  Tak
17 dni temu

Wcześniej jest rozpoznanie rynku, gdzie najlepiej postawić taki „sklepik”, zakup ziemi, papierologia, , mnóstwo pracy, a i tak o wiele szybciej niż budżetowe „inwestycje”. A dlaczego stawiają w kilka dni? Bo to inwestycje prywatne. CPK zaś to nie żadna inwestycja tylko złodziejstwo. Od kilku lat jest już zarząd dyrekcja itd i co zrobili poza braniem milionów wypłat? Prywatne zawsze jest lepsze od państwowego. Zawsze i w każdej branży i dyscyplinie. Państwowe to krótko mówiąc – do doopy. Więc i CPK też.

Tak
odpowiada  Konfederata
17 dni temu

Zgadzam się że państwowe będzie zawsze droższe i wolniejsze w budowie niż prywatne. Niemniej porównywanie inwestycji typu CPK do budowy sklepu, nawet w ilości 1500 budynków, to nieśmieszny żart.

mama
odpowiada  Tak
16 dni temu

mam taką wielką prośbę do Ciebie .Podaj link do strony gdzie można zobaczyć efekty budowy CPK z ośmiu ostatnich lat .

Tak
odpowiada  mama
16 dni temu

Ale sama napisałaś że budowa ma WYNIEŚĆ 155 mld zł, a nie że tyle już kosztuje. Ja tylko mówię że te twoje 1500 budynków Dino to pikuś w porównaniu z inwestycją typu CPK. Wiadomo że olbrzymia ilość pieniędzy jest tam marnowana, jednak nie zmienia to faktu że jest to coś znacznie bardziej skomplikowanego.

Ostatnio edytowany 16 dni temu by Tak
O La La!
17 dni temu

Moja koleżanka pracuje w Dino i zarabia ledwie najniższą krajową,a jej mąż chodzi i rozpowiada,że jego żona zarabia tam minimum 4 tys. na rękę i ,chyba mu wstyd,że żona tyra tam za grosze i musi się dowartościować,a każdy wie jakie tam są realia.

Ostrowianin
odpowiada  O La La!
17 dni temu

Naszczacie mamy demokrację i wolny rynek, zawsze może zmienić pracę, np. za 150.000zł zł miesięcznie.
Jeśli ma ambicje

marko
odpowiada  Ostrowianin
17 dni temu

Eurokomuna, a nie żaden wolny rynek!

Jurgo
18 dni temu

Ło panie dwajścia miliardów mo a jo ledwo co na poczke ćmików i browara uzbiyrom. Sie wzbogaciyli miliardery jedne jak PGRy i GSy podły

Jygh
18 dni temu

I super

Ostatnio edytowany 18 dni temu by Jygh
37
0
Napisz co o tym sądziszx