Wakacyjna korekta pociągów. Będzie też bezpośredni w popularne miejsce

Udostępnij
Tweet

Ostrowski pasjonat pociągów Jakub Kubera zwrócił uwagę na wakacyjną korektę jazdy pociągów. Można w niej znaleźć bezpośrednie połączenie do Zakopanego i Szczecina oraz zmiany czasu odjazdu z Ostrowa Wielkopolskiego. 

„Już jutro nastąpi wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów. Poniżej najważniejsze zmiany jakie czekają mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego i południowej Wielkopolski.

– Pociąg 61102 „Konopnicka” do Warszawy Wschodniej będzie odjeżdżał 39 minut później o 10:31. Ponadto w niedzielę pociąg dojedzie do stacji Olsztyn Główny.

– Pociąg 47100 „Spodek” do Poznania Głównego będzie odjeżdżał 14 minut wcześniej o 9:18

– Pociąg 37100 „Wybicki” do Poznania Głównego będzie odjeżdżał 15 minut wcześniej o 11:22

– Pociąg 1620 „Asnyk” do Wrocławia Głównego będzie odjeżdżał 25 minut później o 7:58

– Pociąg 5630 „Słowacki” do Wrocławia Głównego będzie odjeżdżał 22 minuty wcześniej o 12:22

Zmianie ulegnie stacja docelowa dla pociągów InteREGIO. Pociągi Polregio będą kursowały do Warszawy Wschodniej, zamiast jak dotychczas do Warszawy Głównej. Poranne połączenie o 5:06 oraz 7:41 pojedzie przez Warszawę Centralną, natomiast pociąg o 16:43 przez Warszawę Gdańską.

Dodatkowo w rozkładzie jazdy pojawią się pociągi sezonowe m.in. do Zakopanego, Bielska Białej, Szczecina oraz Kołobrzegu.
1) Pociąg „Podhalanin” relacji Szczecin Główny – Zakopane

– w kierunku Zakopanego odjazd o godzinie 22:11 (od 21 czerwca), dojazd na miejsce o godz. 6.51. Bilet intercity w cenie 77 zł w 2. klasie lub 101 w 1. klasie.

– w kierunku Szczecina o godzinie 3:43 (w poniedziałki i niedzielę), 3:52 (od wtorku do sobota) od 23 czerwca

2) Pociąg „Pirat” relacji Bohumin (Czechy, blisko Ostrawy) – Kołobrzeg

– w kierunku Bohumina odjazd o godzinie 0:33 ( od 23 czerwca)

– w kierunku Kołobrzegu o godzinie 2:23 (od 22 czerwca)

Jako ciekawostkę należy dodać, że w dniach 13 oraz 14 lipca przez Ostrów Wielkopolski kursować będą pociągi, które obecnie nie wjeżdżają do Ostrowa Wielkopolskiego i od Kalisza kursują do Pleszewa z pominięciem stacji węzłowej. Są to pociągi „Cegielski” , „Koziołek” oraz „Włókniarz”

CZYTAJ  Będą duże utrudnienia na dojeździe do Ostrowa

– Pociąg „Włókniarz” relacji Łódź Kaliska – Szczecin Główny. Odjazd w kierunku Szczecina 8:18, w kierunku Łodzi Kaliskiej o 20:28

– Pociąg „Cegielski” relacji Kraków Główny – Poznań Główny. Odjazd w kierunku Krakowa Głównego o 9:15, w kierunku Poznania o godzinie 19:10

– Pociąg „Koziołek” w relacji Lublin – Poznań Główny. Odjazd w kierunku Lublina 15:04, w kierunku Poznania o 13:21.”

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
An
1 miesiąc temu

Rozkład jazdy na linii Kępno – Ostrów porażka. Pociąg kiedyś kursował w późniejszych godzinach chodzi mi o ten ranny. Teraz przyspieszyli go z 40 min. Pracownicy, którzy dojeżdżają do pracy muszą spędzić w Ostrowie niecałe 2 godz na dworcu 😢ludzie są już totalnie zmęczeni tym rozkładem który ktoś zmienił tak fatalnie.

Awi
1 miesiąc temu

Pociąg, który zawozi ludzi do pracy z Antonina kiedyś był po 6 robi, potem 5.35, po zmianie obecnej żeby dojechać do pracy na 7 rano trzeba jechać pociągiem o 5 i czekać 2 godz w Ostrowie😭😭

Jacek
1 miesiąc temu

Systematycznie PO roku 1989 Ostrów znikał z kolejowej mapy Polski i stał się przystankiem PKP. Kiedyś był jednym z najważniejszych węzłów kolejowych w Polsce a drugim po Poznaniu w Wielkopolsce. To dzięki wam POstkomuniści!

Antoni wzywa do broni
odpowiada  Jacek
1 miesiąc temu

Wielbiony Jarozbaw coś w temacie zrobił? A no tak przywracał pksy 🙂

dramat
1 miesiąc temu

Pociąg „pirat” do Kołobrzegu, to jest dramat ! to jest naplucie pasażerom w twarz ! Jest XXI wiek a ten pociąg to powrót do lat 80 !! Ludzi powinni zastrajkować i nie jeździć tym trupem !

Herr Tusk
odpowiada  dramat
1 miesiąc temu

a co z nim nie tak?

Mieszkaniec wioski Smerfów
1 miesiąc temu

Niestety ale po powstaniu wszelakich spółek na PKP rozkład jazdy zmienia się co kwartał, każda spółka ma coś do zaoferowania a w rzeczywistości powstaje z tego chaos. Kiedyś gdy była jedna kolej pociągi do Zakopanego i Szczecina kursowały regularnie, teraz tylko sezonowo.

yhmm
odpowiada  Mieszkaniec wioski Smerfów
1 miesiąc temu

kiedyś nie było koła i ludzie chodzili pieszo….
Coś w tym jest co napisałaś… ale zapomniałeś dodać ,że kiedyś nie było tyle aut, więc kolej była podstawowym środkiem przemieszczania się po kraju

Do yhmm
odpowiada  yhmm
1 miesiąc temu

Mamy 21 wiek i patrzy się do przodu,w Japonii jest powiedzenie „człowiek bogaty to taki, którego stać na środek lokomocji”. A wiele osób po kupiły stare auta po wypadkach żeby móc dojechać do pracy i nie jest to wyznacznik bogactwa. Kalisz na przykład już się śmieje bo ludzie tam za darmo jeżdżą MPK. Holendrzy też bogaty kraj a jeżdżą rowerami.

Wierny
odpowiada  yhmm
1 miesiąc temu

Mieszkai w tei wiosce smerfów dalej

10
0
Napisz co o tym sądziszx