Pędził w terenie zabudowanym. Spotkają go surowe konsekwencje

Udostępnij
Tweet

Przewinienia drogowe oznaczają nie tylko dotkliwe konsekwencje finansowe i punkty karne, ale także utratę prawa jazdy. O tym przekonał się 22-latek z powiatu ostrowskiego, który w obszarze zabudowanym jechał swoim pojazdem z prędkością 121 km/h. Kierujący otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tys. złotych i 15 punktów karnych oraz stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

23 maja policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Audi, który poruszał się z nadmierną prędkością, czym stwarzał zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Na terenie miasta, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę, kierujący 22-letni mężczyzna na liczniku miał 121, przekraczając dozwoloną prędkość aż o 71 kilometrów na godzinę.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał on również mandat karny w kwocie 2,5 tys. złotych i 15 punktów karnych.

Kierowanie pojazdem mechanicznym z taką prędkością stwarza zagrożenie dla samego kierującego, jak również innych użytkowników ruchu drogowego. Nie ma akceptacji na rażące łamanie przepisów ruchu drogowego.

Bezpieczeństwo na drogach to kluczowa sprawa, której znaczenie nie może być bagatelizowane. Odpowiedzialność za własne i cudze życie powinna być priorytetem każdego kierującego.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

33 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Xxx
21 dni temu

W Polsce to powinny być dopuszczone auta tylko takie co max 120 km mogą wyciągnąć bo jaki sens produkować auta co mogą jechać 150-250 na godzinę🤔

yhmm
21 dni temu

najczęstszą przyczyną utonięć jest woda ….
Ilu kierowców , którzy blokują / tamują ruch zatrzymała i ukarała policja ?
Zbyt wolna jazda może utrudniać ruch pozostałym kierowcom. Kierowca, który powoduje utrudnienie w ruchu poprzez powolną jazdę, może zostać ukarany mandatem w wysokości powyżej 500 zł.”
o takich przypadkach cisza….

Kierowca busa
odpowiada  yhmm
21 dni temu

Wiesz głupi dexxlu czemu są ograniczenia prędkości na drodze widzę że nie wiesz są po to aby ludze mogli bezpieczne przejść przez ulicę aby można było włączyć się do ruchu ogólne aby inny modli bezpiecznie korzystać z dróg ale widzę że jak ktoś ma cztery zwoje mózgowe to nic nie rozumie tylko umie usiąść za kierownicę starego wykrucha i cisnąć gaz do podłogi

Yhmm
odpowiada  Kierowca busa
21 dni temu

Nie znasz mnie a próbujesz obrazić inwektywa … w gruncie rzeczy sam siebie ośmieszyłeś! Po pierwsze twoi nick , gdybyś faktycznie byl kierowca busa i jeździł zawodowo ,to byś zrozumiał mój wpis. Widać wpisu nie ogarnąłeś ,wiec albo jestes internetowy mistrz kierownicy albo tym ” doświadczonym ” kierowca który robi dziennie 10 km.. Nikt Ci nie będzie mowil ile masz jechać, wiec pomykasz ” bezpieczna” prędkością blokujac ruch

Kierowca busa
odpowiada  Yhmm
21 dni temu

Już się wyprozniles nie zapomnij odbytu podejrzeć żebyś smrodu nie nosił za sobą mam nadzieję że Ci ułożyło

Miejscowy*
odpowiada  Kierowca busa
21 dni temu

11 krajowa w dzień jeden przypadek i drugi przypadek w nocy,ciągła po 3 km i czasem więcej więc zakaz wyprzedzania s taki muł jedzie 40/ h na 90 i za nim sznur pojazdów,nie zawsze to jest dziadek 80 na karku,tylko babka od święta za kierownicą bo jej się nie spieszy a 50 to już dreszcz emocji..i o nich pisze wyżej..to samo policja po mieście na 50 jedzie spacerowo 20/h ,spruboj wyprzedzić przed krzyżówka lub przejściem dla pieszych ,gratuluję odwagi bo zobaczysz dyskotekę a to jest spowalnianie ruchu i pułapka na kogoś kto się ich odważy wyprzedzić..

SPEEDER
odpowiada  Miejscowy*
21 dni temu

Wydaje się, że nie do końca Pan rozumie istotę przepisów drogowych. Ograniczenie prędkości np. do 70 km/h oznacza, że 70 km/h to maksymalna dozwolona prędkość, a jadąc wtedy 40 km/h to nie jest spowalnianie ruchu tylko jazda z prędkością zgodną z przepisami i właściwą do warunków panujących na drodze. Wówczas wyprzedzić taki pojazd można w dozwolonym miejscu i z dozwoloną prędkością. Poza tym, osobiście wyprzedzałem radiowozy oznakowane i nieoznakowane i jeszcze mnie nikt z tego powodu nie zatrzymał. Życzę wykonywania manewrów zgodnych z przepisami ruchu drogowego.

Ha ha
odpowiada  Kierowca busa
21 dni temu

Po pierwsze multipla to nie bus, po drugie jak już nia jedziesz to nie blokuj ruchu!! Jadąc 60 na 90 lub 30 w terenie zabudowanym nie jedziesz bezpieczna prędkością! Po prostu tamujesz ruch ! Widac jak słaby jestes emocjonalnie skoro obrażasz innych!!

SPEEDER
odpowiada  Ha ha
21 dni temu

Zdaje się, że Kodeksu Drogowego to Pan raczej nie czytał, a zachęcam do lektury patrząc na bzdury, które Pan wypisuje. Ograniczenie prędkości np. do 90 km/h oznacza, że 90 km/h to maksymalna dozwolona prędkość, a jadąc wtedy 60 km/h to nie jest spowalnianie ruchu tylko jazda z prędkością zgodną z przepisami i właściwą do warunków panujących na drodze. Co do obszaru zabudowanego czasami prędkość 50 km/h bywa zbyt wysoka i należy jechać wolniej mając na uwadze bezpieczeństwo innych użytkowników ruchu drogowego. Życzę jazdy zgodnej z przepisami RD.

ha ha
odpowiada  SPEEDER
20 dni temu

wykład jak księdza który uczy wychowania w rodzinie ! Widać brak przejechanych kilometrów w życiu ! Wystarczy zrobić dziennie 300 – 400 km 5 dni w tygodniu i takich durnych wykładów by nie było

SPEEDER
odpowiada  ha ha
17 dni temu

Wprawdzie księdzem nie jestem, ale miło mi, że docenia Pan moją twórczość. Ilość przejechanych kilometrów nie ma tu żadnego znaczenia. Jazda zgodnie z przepisami RD jest bardzo prosta, wystarczy te przepisy znać i się do nich stosować. Chyba, że tak prosty proces Pana przerasta, wówczas przykro mi, ale skargi i zażalenia proszę kierować do własnych rodziców. Ja nie jestem w stanie Panu pomóc.

dynamika
odpowiada  SPEEDER
20 dni temu

pseudo filozofie , jest coś takiego jak dynamika jazdy ! Polecam się zagłębić w temat a nie prawić dziwnych wywodów.

SPEEDER
odpowiada  dynamika
17 dni temu

Dziękuję Panu za tytuł. Wyższe wykształcenie posiadam wprawdzie z innej dziedziny niż filozofia. Jeżeli chciałby Pan zagłębić się w „dynamikę jazdy” to serdecznie zapraszam na Tor Poznań. Tam może Pan co najwyżej stracić swój pojazd, jeśli dynamika będzie zbyt duża. Natomiast jeśli Pan i Panu podobni stosują jak Pan to nazwał „dynamikę jazdy” w mieście, to naraża Pan kogoś na utratę życia lub zdrowia. Mam nadzieję, że dożyję czasów, kiedy to zabicie kogoś na drodze, będzie tak samo karane jak zabójstwo, czyli minimum 25 lat więzienia.

Wredna Gocha
22 dni temu

Dotkliwa kara 2.5 tysiąca dla młodego pewnie robola co nie ma na utrzymaniu nikogo i u starych mieszka śmiech na sali przecież to nawet nie jest polowa jego wypłaty mandat to dla takich żaden straszak

Mąka
22 dni temu

Spektakularny sukces policji ostrowskiej tyle tylko że jednego złapali a parę set lebkow dalej tak samo jeździ każdego dnia po Ostrowie i miastach i drogach powiatu

Miejscowy
22 dni temu

Odolanów ul Kaliska to miejsce gdzie wiejskie młode buce po robocie lub w weekendy urządzili sobie tor wyścigowy dla motocykli i samochodów oczywiście każdy ma rozeiercony wydech policji brak ą ludzie igraja ze śmiercią gdyż przez przejścia dla pieszych przechodzą

Zdzicha
22 dni temu

Okolice Bema, Kordeckiego, Chłopickiego zapraszają patrole policyjne. Ostatnio się znowu kierowcy tutaj rozkręcili. Nawet w dzień.

Iwan
odpowiada  Zdzicha
22 dni temu

niech rondo zrobią to będzie spokój

Zdzicha
odpowiada  Iwan
21 dni temu

Wszędzie ronda? Bez jaj. Nie się ustawią co jakiś czas na Chłopickiego albo na Bema i tyle.

bc
odpowiada  Iwan
21 dni temu

jeżeli je zdążą zauważyć…

33
0
Napisz co o tym sądziszx