Będą rozdawać na Majostaszkach

MajOSTaszki nie mogłyby się odbyć bez ostrowskich, edukacyjnych akcji ekologicznych! Zapraszamy do odwiedzenia stoisk “Drzewka za butelki” i “Kwiaty za elektroodpady”, a także stoiska Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami “MZO” z zabawami i gadżetami dla najmłodszych oraz stoiska Nadleśnictwo Taczanów. To już w niedzielę, 19 maja!

Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, którzy wezmą udział w majOSTaszkach na terenie ośrodka Piaski – Szczygliczce w Ostrowie Wielkopolskim w niedzielę, 19 maja.

Drzewka za butelki
Ideą akcji „Drzewka za butelki” jest aktywne dbanie o środowisko naturalne poprzez zbieranie niepotrzebnych i zaśmiecających otoczenie plastikowych butelek PET. Aby wziąć udział w akcji „Drzewka za butelki” należy zebrać minimum 10 zgniecionych plastikowych butelek PET (o pojemności minimum 1 l) i dostarczyć je na stoisko Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. W zamian za zebrane butelki, które trafią do recyklingu, uczestnicy akcji otrzymają sadzonki drzew (jeden uczestnik otrzymuje maksymalnie dwie sadzonki drzewka ozdobnego).

Kwiaty za elektroodpady
Z kolei w zamian za przyniesiony ZUŻYTY drobny sprzęt elektryczny, elektroniczny czy drobne AGD mieszkańcy otrzymają sadzonki kwiatów sezonowych.

Na stoisku MZO będzie można oddać baterie i stare płyty CD. Dla wszystkich, którzy przyniosą odpady spółka MZO przygotowała upominki. Stoisko edukacyjne wystawi również Nadleśnictwo Taczanów. Stoiska będą dostępne w niedzielę, 7 maja, w godzinach od 14 do 17.

W niedzielę, 19 maja, o godzinie 14:00 na Piaskach – Szczygliczce pojawi się również Witold Czuksanow. To spotkanie w ramach akcji „Polska w kwiatach”.

Dodatkowo w niedzielę, 19 maja, odbędzie się finał XIII Konkursu „O środowisko dbamy, więc baterie i płyty zbieramy!” pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na scenie głównej około godziny 17:30.

Podczas festynu miejskiego majOSTaszki będą wykonywane zdjęcia w celach promocyjnych Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

CZYTAJ  Ruszyły prace na dawnym PKS-ie. Wiemy co tam się dzieje
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Halina
11 dni temu

Akcje z drzewami proponuje urządzać częściej 😍

Rudy
11 dni temu

Ale Sara James to samica

Andrzej.
odpowiada  Rudy
10 dni temu

Bo ja wiem.

Koalicjant 13 wiadomo
11 dni temu

Właśnie otrzymałem od MZGM za pośrednictwem pani dozorczyni podwyżkę za czynsz na 9,20 za metr 1m2 uśmiechnięta Polska czy syf ? wyborcy lewacji?

prezes
odpowiada  Koalicjant 13 wiadomo
11 dni temu

To dlaczego takie drogie mieszkanie wynajmujesz? Znajdź sobie tańsze.

P.
odpowiada  Koalicjant 13 wiadomo
11 dni temu

wybuduj dom, to czynszu nie będziesz płacił

Hipokryt
odpowiada  P.
10 dni temu

Jest tak mieszkam w małym domku od 30 lat, od zarania moja działka była działką rolną i taka kupiłem od UM a dwa lata temu z urzędu zmienili mi status działki na budowlaną i podnieśli podatek o 1000 %, wybuduj dom,

Wkurw
odpowiada  Koalicjant 13 wiadomo
10 dni temu

A co ma z tym wspólnego uśmiechnięta Polska? To Klimkowa ci podwyższa czynsz bo nie imię zarządzać miastem

Koalicjant 13 wiadomo
11 dni temu

A już myślałem że będą rozdawać tabletki dzień po…

oisw
11 dni temu

szkoda ze majostaszki do parku nie wrócą było by lepiej

Jurgo
11 dni temu

Jak jo bym te wszystkie moje butelki po jabcokach i po browarach zaniusł to ło panie ze 100 hektarów lasu bym posadziuł

11
0
Napisz co o tym sądziszx