Najlepsi w Polsce w konkursie Samsunga

W dniach 15-16 kwietnia w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się finał III polskiej edycji Solve For Tomorrow globalnego programu organizowanego przez firmę Samsung. Program skierowany jest do młodych ludzi chcących zmierzyć się z aktualnymi wyzwaniami współczesnego świata w kategoriach: klimat, zdrowie, bezpieczeństwo oraz integracja. Do tegorocznej edycji programu zgłosiła się rekordowa liczba 252 zespołów, z których do półfinału zakwalifikowano 30 projektów, a w ścisłym finale znalazło się 12 z nich.

Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim reprezentował Mateusz Cieszyński uczący się w zawodzie technik przemysłu mody – lider, pomysłodawca i koordynator projektu konkursowego w kategorii integracja „Academic”. Mateusz wraz z kolegami z ostrowskiego I LO Mikołajem Zembrzuskim, Piotrem Rakiem i Janem Szydłowskim stworzyli projekt aplikacji dla studentów, która ma im ułatwić skuteczne wyszukanie i dopasowanie mieszkania lub współlokatora. Projekt aplikacji jest odpowiedzią na coraz powszechniejszy problem braku mieszkań dla studentów, pokoi w akademikach oraz bardzo wysokich kosztów wynajmu. Koszty te dla wielu młodych, zdolnych ludzi często są głównym powodem rezygnacji z dalszej edukacji lub wyboru uczelni czy kierunku studiów nie do końca odpowiadającym ich zainteresowaniom czy pasjom.

Projekt „Academic” okazał się bezkonkurencyjny i głosami jury zajął I miejsce.

Podczas Wielkiej Gali Solve For Tomorrow zespół wraz z opiekunką odebrali z rąk szefa Samsung Electronics Polska Pana Conora Pierca oraz ESG Manager Samsung Electronicis Polska Pani Magdaleny Olborskiej nagrody ufundowane przez organizatora. Nagroda w postaci ekranu Samsung Flip Pro trafi również do Zespołu Szkół Usługowych.

Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu Mateusza Cieszyńskiego oraz jego kolegów. Teraz pozostaje trzymać kciuki aby udało im się zdobyć fachowe wsparcie i środki finansowe na wprowadzenie aplikacji na rynek.

Program Solve for Tomorrow jest objęty patronatem przez Ministra Edukacji, Ministra Cyfryzacji, NASK, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Centrum Nauki Kopernik, oraz UNEP/GRID-Warszawa. Partnerem programu jest Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog.

CZYTAJ  Ruszyły prace na dawnym PKS-ie. Wiemy co tam się dzieje
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wenecja
1 miesiąc temu

Gratulacje! Fajnie, że mamy taką zdolna młodzież. Życzę dalszych sukcesów

Ladacznica proboszcza
1 miesiąc temu

A po gali chodzili na kremówki

14
0
Napisz co o tym sądziszx