Kurier ustrzelił pijaka

W minioną środę w miejscowości Skrzynki doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów typu bus. Jeden z uczestników oddalił się z miejsca przed przyjazdem policji, lecz szybko został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

17 kwietnia br. o godzinie 15:40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w miejscowości Skrzynki. Z treści zgłoszenia wynikało również, że jeden z uczestników oddalił się z miejsca.

Interweniujący w tej sprawie policjanci z ostrzeszowskiej drogówki ustalili, że 25-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego, kierując pojazdem marki Renault, w wyniku nie zachowania bezpiecznej odległości najechał na tył samochodu marki Opel, którego kierujący po zaistniałym zdarzeniu oddalił się pieszo z miejsca zdarzenia.

W toku podjętych na miejscu czynności funkcjonariusze zatrzymali również mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pojazdem. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną, który znajdował się w stanie nietrzeźwości, tj. 2,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzięki zapisowi z monitoringu mężczyznę rozpoznano jako kierującego oplem. Ujawniono również i zabezpieczono odzież wierzchnią, w której brał on udział w zdarzeniu oraz pobrano od niego krew do badań. Jak się okazało, uciekinier nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami.

Za spowodowanie kolizji kierującego pojazdem marki Renaul ukarano mandatem karnym, natomiast sprawcę zatrzymano i umieszczono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Powiat nagrodził ludzi sportu
Subskrybuj
Powiadom o

11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Gwidon
1 miesiąc temu

Gdyby nie przyłożył w niego to pijakowi by się udało.

Mariusz
1 miesiąc temu

Kurier zrobił obywatelskie zatrzymanie. Zamiast nagrody dostał mandat.

Handi
1 miesiąc temu

Prawie 3promile . Ukr ?

rudolf
odpowiada  Handi
1 miesiąc temu

banderowiec

Karol3414
odpowiada  Handi
1 miesiąc temu

Jesteś dexxxem? Pytanie retoryczne, nie musisz odpowiadać. Rozumiem, że wg Ciebie do momentu pojawienia się u nas obywateli innych narodowości, w tym Ukraińców, w Polsce nie było problemu z pijakami za kierownicą?

Handi
odpowiada  Karol3414
1 miesiąc temu

Ale nie 3 promile

8 klas
1 miesiąc temu

To kto był sprawcą.? Ten ukarany mandatem czy ten zatrzymany? Za spowodowanie kolizji ukarany mandatem a sprawca zatrzymany – Dobre

Coś nie tak.
odpowiada  8 klas
1 miesiąc temu

Sprawca był ten co najechał na tył opla i on został ukarany mandatem, bo to jego wina, ale przy okazji wyeliminował nachalnego bandytę. Tak że morał z tego taki to był palec boży. Może ta kolizja uratował komuś życie. A moim zdaniem w takim przypadku powinien zostać sprawca pouczony jako akt łaski, tak jak policjant każe drugiego policjanta. Przykład? W Ostrowie policjantka w kolizji rozwaliła pół radiowozu, w zasadzie auto do kasacji i została pouczona. Można? Tak też można.

Xyz
odpowiada  8 klas
1 miesiąc temu

Przeczytaj wiadomość ze zrozumieniem

8 klas
odpowiada  Xyz
1 miesiąc temu

Czytam i wychodzi to samo

8 klas
odpowiada  Xyz
1 miesiąc temu

Napisz kto był sprawcą.?

11
0
Napisz co o tym sądziszx