8 piratów wyeliminowanych

Ostrowscy policjanci ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo mieszkańców kontrolują prędkość w różnych miejscach, szczególnie uwzględniając rejony przejść dla pieszych, skrzyżowań oraz fragmenty dróg, na których kierujący w sposób rażący naruszają obowiązujące przepisy. W świąteczny weekend policjanci podczas kontroli drogowych zatrzymali aż 8 kierujących, którzy w obszarze zabudowanym pędzili ponad 100 km/h.

Funkcjonariusze codziennie kontrolują prędkość w miejscach, w których użytkownicy dróg znacznie ją przekraczają. O tym, że warto jest jeździć zgodnie z przepisami, przekonali się kierujący, którzy w obszarze zabudowanym pędzili ponad 100 km/h. Za to wykroczenie kierujący zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi i punktami. Policjanci zatrzymali im też prawa jazdy.

Pamiętajmy, że droga to nie tor wyścigowy i każde zachowanie wykraczające poza ramy zdrowego rozsądku, może prowadzić do tragicznych wydarzeń. Aby ich uniknąć, stosujmy się do ograniczeń prędkości i przepisów prawa drogowego. Każdy kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy;

za przekroczenie prędkości o 51-60 km/h możemy zapłacić mandat w wysokości 1500 zł.

z kolei przekroczenie prędkości o 61-70 km/h to groźba mandatu w wysokości 2000 zł.

za przekroczenie prędkości o 71 km/h (i więcej) wynosi 2500 zł

Recydywa w mandatach polega na co najmniej dwukrotnym popełnieniu tego samego wykroczenia drogowego w ciągu dwóch lat. Obowiązuje kierowców, którzy ponownie złamią kodeks drogowy od 17 września 2022 roku. Złamanie po raz kolejny tego samego przepisu wiąże się z podwójną karą finansową.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

19 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Noi
16 dni temu

A legalizacja na radar była aktualna?

Obywatel
odpowiada  Noi
13 dni temu

Ja słyszałem że jakiś czas temu łapali za prędkość, a radar nie miał legalizacji.

Widz
16 dni temu

Zapraszam na ul,ostrowskim na. We wtorek kiedy doczekamy się przejścia dla pieszych

Zosia
odpowiada  Widz
16 dni temu

Takżę, na krzyżówkę Bema i Kordeckiego.

alco
odpowiada  Widz
16 dni temu

Pisz jak będziesz trzeźwy.

Uwaga Pirat Drogowy :)
16 dni temu
Ewa
16 dni temu

Motocyklista zatrzymany na rondzie w Strugach też zapłacił słony mandat?

Gwidon
16 dni temu

Gdy takie gówniane mandaty istnieją za przekroczenie prędkości to chociaż powinna być odsiadka bez zawiasów za spowodowanie kolizji.

Zomo
16 dni temu

Od zatrzymania do zatrzymania jednego pirata 2 lata . Recydywa się wymazuje . W międzyczasie jeździ jak mu się podoba . Takie metody to były dobre gdy samochodów w Ostrowie było 20 sztuk i miały maksymalna prędkość 60 km/ h

hose
16 dni temu

mandaty jak w europie a zarobki od lat w miejscu ,za jazde 80 i więcej w zabudowanych to jeszcze ok ,ale za przekroczenie o 10-15km to paranoja ,nawet liczniki nie wskazują tak idealnie zeby przy wskazaniu 50 było idealnie 50

bc
odpowiada  hose
16 dni temu

Przecież mandat jest już przy przekroczeniu o 5 km/h.
I akurat moim zdaniem zamiast poprawiać bezpieczeństwo, to je stwarza, bo kierowca zamiast na drogę, to co chwile patrzy na prędkościomierz, bo tych pięciu km się nie czuje.

Taka prawda
16 dni temu

Ośmiu wyeliminowanych a 108 jechało w tym samym czasie dalej po drogach powiatu jak po autostradzie

Jurgo
16 dni temu

Jo jak furmanką jeździuł to kunie maksymolnie golopym z 15 na godzine biegły to nie przekroczały pryndkości i spokojnie sie żyło a tero to ino bieganina nie wiadomo za czym

Małorolny z Hęciczek Górnych
odpowiada  Jurgo
15 dni temu

Qń zapłaci sianem

Xxx
16 dni temu

Niestety Torowa nocą stała się torem wyścigowym, a rondo z Limanowskiego miejscem popisów, potem zakrapiana impreza na Piaskach.

19
0
Napisz co o tym sądziszx