8 piratów wyeliminowanych

Ostrowscy policjanci ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo mieszkańców kontrolują prędkość w różnych miejscach, szczególnie uwzględniając rejony przejść dla pieszych, skrzyżowań oraz fragmenty dróg, na których kierujący w sposób rażący naruszają obowiązujące przepisy. W świąteczny weekend policjanci podczas kontroli drogowych zatrzymali aż 8 kierujących, którzy w obszarze zabudowanym pędzili ponad 100 km/h.

Funkcjonariusze codziennie kontrolują prędkość w miejscach, w których użytkownicy dróg znacznie ją przekraczają. O tym, że warto jest jeździć zgodnie z przepisami, przekonali się kierujący, którzy w obszarze zabudowanym pędzili ponad 100 km/h. Za to wykroczenie kierujący zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi i punktami. Policjanci zatrzymali im też prawa jazdy.

Pamiętajmy, że droga to nie tor wyścigowy i każde zachowanie wykraczające poza ramy zdrowego rozsądku, może prowadzić do tragicznych wydarzeń. Aby ich uniknąć, stosujmy się do ograniczeń prędkości i przepisów prawa drogowego. Każdy kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy;

za przekroczenie prędkości o 51-60 km/h możemy zapłacić mandat w wysokości 1500 zł.

z kolei przekroczenie prędkości o 61-70 km/h to groźba mandatu w wysokości 2000 zł.

za przekroczenie prędkości o 71 km/h (i więcej) wynosi 2500 zł

Recydywa w mandatach polega na co najmniej dwukrotnym popełnieniu tego samego wykroczenia drogowego w ciągu dwóch lat. Obowiązuje kierowców, którzy ponownie złamią kodeks drogowy od 17 września 2022 roku. Złamanie po raz kolejny tego samego przepisu wiąże się z podwójną karą finansową.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

19 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
grrrrr
15 dni temu

zapraszam na Gorzycka , tam to kierowcy mysla ze jest autostrada !!! co drugi przekracza znacznie predkosc !

Balcerowicz
16 dni temu

Zapewne zwolennicy Lewicy bo oni wszystko mogą.

wacek znad Baryczy
16 dni temu

Widac ze panstwo doji obywatela gdzie sie da i ile sie da. Nie jestem za nieprzestrzeganiem przepisow ale tu ewidentnie chodzi o kase. Pytanie tylko na co ta kasa ? na splate procentu od zadluzenia? utrzymanie aparatu biurokratycznego? czy utrzymanie upadlego panstwa ktore z nami graniczy na wschodzie

Gwidon
16 dni temu

Tytuł szumnie brzmi . Wyeliminowani . Zapłacą mandat i heja . Wista wio.

19
0
Napisz co o tym sądziszx