Pył na waszych autach nie jest z tui

Od czwartku na polskich autach pojawia się żółtawy pył, który może wzbudzać zaintrygowanie lub niezadowolenie, zwłaszcza gdy dzień wcześniej ktoś umył auto na czas świąt.

Powodem nie są jeszcze pylące tuje, a pył znad Sahary. Skąd się wziął w Polsce? Powodem jest napływ ciepłego powietrza z Afryki. Dopiero w nocy z poniedziałku na wtorek mają pojawić się opady deszczu, które wypłuczą go z powietrza.

Tuje w ubiegłym roku pyliły w drugiej połowie maja.

W sobotę i niedzielę termometry wskażą 20 stopni w cieniu, a odczuwalna wyniesie aż 25 stopni w słońcu. Lany poniedziałek na ten moment zapowiada się ciepły. Będą 22 stopnie, ale pochmurno.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Ukradł rower. Rozpoznajesz go?
Subskrybuj
Powiadom o

12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ksiądz
12 dni temu

Tak. Pył znad sahary. Akurat. Proponuję zrobic doswiadczenie. Z parapetu najlepiej. Zebrac na jedna kupeczkę, wziać magnes do reki i przylozyc do tej kupeczki.
To nie zaden pył znad sahary. To metale ciezkie ktore nam fundują z samolotów.

palec manchester
13 dni temu

Teraz mam pytanie do zwolenników czystego powietrza w miastach. Nie ma na myśli kominów bo te dymią że aż dusi, ale o samochody i strefy tzw. czystego powietrza. Czy jeśli piasek znad Sahary potrafi przebyć tak długą odległość to czym różni się samochód emitujący spaliny w strefie tzw. czystego powietrza, aby w niej być musi płacić od samochodu który przebywa poza strefą tzw. czystego powietrza np o 10km. U mnie w mieście też ponastawiali znaków, ktoś za nie zapłacił, ktoś na nich zarobił i teraz ponad 2 lata później stoją bezużyteczne bo ktoś mądry doszedł do wniosku że te strefy to mit. Pod każdym znakiem pojawił się drugi z napisem „Under Review”

miejscowy*
14 dni temu

Pyłki sosny co prawda póżniej są ale też tak wygląda na autach,przez lekką zimę u mnie już wszystko kwitnie od wielu kwiatów po brzoskwinie i tulipany ,aby wiśnia się zaczyna zielenić..itd a nie Sahara..

jach
14 dni temu

byłam autem na myjni a dzis całe zakurzone nosz cholera wwweerrrrrrrrr

Błękitne niebo
14 dni temu

A samoloty latają i latają w te i we wte…

Maria
14 dni temu

Pył znad Sahary ?? Nie wierzę…Pewnie puszczają jakieś badziewie z powietrza żeby ludzi truć…

Maria
14 dni temu

Pył znad Sahary ?? Nie wierzę…Pewnie puszczają jakieś badziewie z powietrza żeby ludzi truć…

Realista
14 dni temu

Tuja to najbardziej niezdrowe drzewo i szkodliwe dla człowieka i nikt o tym nie mówi a ludzie sadzą jak potępieni.Zobacz co Tuja robi z pomnikami na cmentarzach a co dopiero w organizmach ludzkich jak rosnie koło domu.A jest tyle pięknych i zdrowych drzew-Oxytra,Brzoza,Wierzba płacząca i wiele,wiele innych zdrowych i pięknych!Smierć Tujii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Iwan
odpowiada  Realista
14 dni temu

Pomniki to się rozsypują przez wiek i mrozy a nie tuje xD

Kargul
odpowiada  Realista
14 dni temu

Co robi tuja niby z organizmem człowieka? Że niby wdycham jej pył? Czego mam się obawiać, że astmy dostanę czy co? Jak się okaże że one nie zdrowe są, to zara biorę siekierę i wy*ebie je wszystkie wzdłuż płota jak leci i ch*j! A może ty mnie sąsiad prowokujesz i celowo takie bajeczki o tujach piszesz, bo pierdoły chcesz podejrzeć co się u mnie dzieje na podwórku a tak tuje są i ch*ja widzisz? A ty cwaniaczku jeden pierdusie, wszystko byś chciał wiedzieć i widzieć chamie jeden. Oj nie ładnie, nie ładnie. Będziemy się gniewać…

Ciekawe
odpowiada  Kargul
14 dni temu

A Wiesz że sąsiad też o tobie tak myśli???

somsiad
odpowiada  Realista
14 dni temu

kiedy sadzimy tuje ?
jak sąsiedzi to cxxje 🙂

12
0
Napisz co o tym sądziszx