Kapłan zrobił TO na pogrzebie. Rodzina jest rozżalona

Do skandalicznej sytuacji doszło podczas uroczystości pogrzebowej 25-latka, który zginął jadąc motocyklem i uczestnicząc w wypadku z samochodem osobowym.

Jak informują żałobnicy, Franciszkanin z Chocza obraził rodzinę zmarłego podczas ostatniego pożegnania. Dziś na stronie parafii opublikowano przeprosiny.

Chciałbym przeprosić za moje słowa wypowiedziane
w czasie pogrzebu śp. Szymona Urbaniaka
i za ból jaki sprawiłem Rodzinie
i innym uczestnikom tej ceremonii
w naszej parafii 21 marca.
Składam także całej Rodzinie i wszystkim bliskim
wyrazy współczucia z powodu śmierci śp. Szymona

o. Dobromił Beker

Sprawa dotyczy rodziny 25-letniego tragicznie zmarłego Szymona Urbaniaka z gminy Chocz. 15 marca na drodze Pleszew – Chocz zderzyły się samochód z motocyklem. W wyniku doznanych obrażeń ciała motocyklista w krytycznym stanie trafił do szpitala w Poznaniu, gdzie zmarł. Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności wypadku.

Pogrzeb odbył się 21 marca w parafii św. Andrzeja Apostoła w Choczu.

„Z jego kazania wynikało, że brat chciał umrzeć, a winni jego śmierci są rodzice. Poradził rodzicom, żeby wpłacili pieniądze na rzecz poszkodowanych w wypadkach. Być może brat zostanie zbawiony, a pokuta powinna dotyczyć jego grzesznego życia” – powiedział mężczyzna. Dodał, że franciszkanin odmówił mu podania komunii.

Słowa kapłana wywołały cierpienie wśród najbliższych i oburzenie wśród obecnych na pogrzebie.

„Nasza rodzina jest wierząca, ja służyłem jako ministrant a dziadkowie w każdą niedzielę modlą się na mszy w kościele” – powiedział.

Brat zmarłego powiedział, że przez zachowanie franciszkanina „moja noga w kościele już nigdy nie postanie. Ostrzegam wszystkich. Jeśli ktokolwiek chciałby mieć odprawioną mszę żałobną w formie dożynek, ten pajac zrobi to perfekcyjnie. Sprawę prowadzi kuria w Kaliszu, Klasztor w Panewnikach, a jak będzie trzeba poruszę nawet Watykan, gdzie jestem stosunkowo często.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Pożar szklarni
Subskrybuj
Powiadom o

117 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Samurai
1 miesiąc temu

Dawno bolca w D… Nie miał to kataniarza poniosło

..
2 miesięcy temu

Ludzie,jak każdy z nas bedzie odchodzil z tego swiata,to nie bedzie raczej czasu na mądrzenie sie w necie itp.,a każdy osobno przecież bedzie rozliczany. Wiecej wiary w Boga.

Tomisław
2 miesięcy temu

Dziadkowie w każdą niedzielę są na Mszy św. To obowiązek chrześcijanina jest pod grzechem śmiertelnym. A rodzice zmarłego..a wnuki….I do kogo pretensje. Gdy nie chodził co niedzielę, systematycznie to ksiądz miał co…piac z zachwytu jaki wzorowy chrześcijanin? Do tego kto ten wypadek spowodował…..ksiadz niemal rację i za PRAWDĘ SIĘ NIE PRZEPRASZA. Tylko odważnie mówi. Tylko orawda ma przeszlosc bo prowadzi do ZBAWIENIA. A rodzina niech wnioski dla siebie wyciągnie…

Do Tomisław
odpowiada  Tomisław
2 miesięcy temu

Tylko że to był pogrzeb a ksiądz jest ponoć sługą Bożym i guzik mu do tego,innym prawi morały a sam lepszy nie jest. Jest jak każdy zwykłym człowiekiem czyli grzesznikiem. To że nosi habit czy sutannę nie robi go świętym, święci to będą w niebie…

Tomisław
odpowiada  Do Tomisław
1 miesiąc temu

Obowiązek księdza jest wzywać do systematycznych praktyk. Coniedzielnej Mszy sw. Codziennej modlitwy i żyć w lasce uswiecajacej. Ile osób pluje na Kosciol , żyją bez slubu. Wszelkie napomnienia nie docierają. I co miał mówić na pogrzebie….przykładny katolik. Tylko prawdę się mowi . Dobrze ze przez tego gościa jeszcze inni nie zginęli.

Maciej
odpowiada  Tomisław
2 miesięcy temu

Ciemnogród nie powinien mieć prawa głosu 🙂 Idź tam daj jeszcze 50 zł na tacę, na pewno będziesz zbawiony

Do Tomisław
odpowiada  Maciej
2 miesięcy temu

Proponuję ciemnogrodowi wizytę na rekolekcjach w Dąbrowie Górniczej 🤣

Samurai
odpowiada  Maciej
1 miesiąc temu

Daj 100 bramy raju pewne dobre i prawdziwe

Ania
odpowiada  Tomisław
2 miesięcy temu

tak wygląda Twój katolicyzm

Tomisław
odpowiada  Ania
1 miesiąc temu

Jeśli się nie nawrocicie ,wszyscy tak samo zginiecie-słowa Pana Jezusa. Życie dalej bez Boga to napewno będziecie mieć blogoslawienstwo Boże. Katolicyzm to nie życie bez ślubu kościelnego, nie lgbt i inna sodoma

Aga z Konina
odpowiada  Tomisław
1 miesiąc temu

Ty na pewno co niedzielę chodzisz do kościółka i dajesz 100 na tace 🤣 znam osobiście brata zmarłego i wiem że jest osobą wierzącą. Nie przebywa on na stałe w Polsce dlatego ksiądz nie widywał w kościele ale czy to daje mu prawo odmówić mu komuni? No raczej nie.

zwykły obywatel
2 miesięcy temu

Czarnej Stonce się już w głowie wywraca. Do prawdziwej roboty za marne pieniądze a nie życie na zasadzie złoty a skromny

Kama
2 miesięcy temu

Za dużo im się wydaje a później pretensje że ludzi w kościele nie nie …sami do tego doprowadzają ostatnimi czasy tylko w głowie im kasa nic więcej i wygadywanie jak ludzie żyją …..sami niech spojrzą w lustru

pleszewianin
2 miesięcy temu

ty przeproś za PEDxxILA H. wy łajzy wam tylko kasa!! kasa!!! kasa!!!

Katolik bez kościoła.
2 miesięcy temu

Już dawno kościół stał się siedliskiem szatana a księża sługami belzebuba. Obudzcie się katolicy!! .Otwórzcie n prawdę oczy!!. Dlatego ja nie chodzę do matecznika Szatana a z Bogiem w domu rozmawiam.

1 3 4 5
117
0
Napisz co o tym sądziszx